Klasyki polskiego kina w zdumiewającej jakości. Powstał nowy serwis streamingowy, można oglądać za darmo do końca października

„Kiler-ów 2-óch”, „Nic Śmiesznego”, „Chłopaki nie płaczą”, bogata filmografia Krzysztofa Zanussiego oraz kultowe animacje, takie jak „Reksio” oraz wiele innych kultowych tytułów — wszystko po rekonstrukcji cyfrowej. Nowy serwis 35mm.online pozwala zapoznać się z absolutnymi klasykami polskiego kina w świetnej jakości — do końca października produkcje z biblioteki premium możemy obejrzeć za darmo.

Dużą część z tych filmów znamy na pamięć, mając jednocześnie świadomość tego, że oglądaliśmy je na przegrywanych kasetach VHS i telewizorach ważących kilkadziesiąt kg. Od niedawna mamy jednak możliwość odświeżenia sobie lub nadrobienia polskich klasyków po rekonstrukcji i digitalizacji, która pozwoliła czerpać z seansu jeszcze więcej satysfakcji.

W uruchomionym pod koniec października serwisie 35mm.online znajdziemy klasyki z filmografii takich reżyserów jak Juliusz Machulski, Krzysztof Zanussi, Marek Koterski i Olaf Lubaszenko.

Oprócz tego znajdują się tam filmy dokumentalne, Polskie Kroniki Filmowe i znane animacje, takie jak „Reksio”, „Makatki” Andrzeja Czeczota i filmy Witolda Giersza. Do 31 października, po zarejestrowaniu konta w serwisie, możemy obejrzeć za darmo również filmy z biblioteki premium.

 

Komentarz