Piękny gest Igi Świątek. Przekazała fortunę na szczytny cel

Iga Świątek po raz kolejny udowadnia, że jest osobą o wielkim sercu. 20-letnia gwiazda tenisa przekazała właśnie 200 tysięcy złotych na pomoc dzieciom z problemami psychicznymi. Tenisistka postanowiła wesprzeć Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Fundację Słonie na Balkonie.
Wielkie serce Igi Świątek

„Pierwszy raz oddaję większą kwotę na ważny dla mnie cel. Oczywiście, że pieniądze to nie wszystko i że potrzeby to trochę studnia bez dna… Decyzja była spontaniczna – Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, ważna dla mnie wygrana, urodziny Darii i rocznica finału French Open, który zmienił moje życie – to wszystko się na nią złożyło” – napisała w mediach społecznościowych Iga Świątek.

20-letnia polska tenisistka jest znana ze swojej wrażliwości, otwartości i aktywności. Zawodniczka po raz kolejny poruszyła temat zdrowia psychicznego i głośno powiedziała o problemach, które często się lekceważy, a które wymagają wsparcia i odpowiedniego leczenia.

„200 tys. zł to spora kwota, dlatego razem z zespołem zdecydowaliśmy się wesprzeć nią 2 organizacje charytatywne – naszym celem było nie tylko bezpośrednie wsparcie finansowe, ale i docenienie działań tych organizacji w kwestii zwiększania świadomości i edukacji” – dodała Iga Świątek i wskazała dwie organizacje, które rozdysponują środki: Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Fundację Słonie na Balkonie.

Cenne wsparcie

„Skontaktowaliśmy się z fundacjami, aby wyznaczyć konkretne cele, które wesprą te środki. W obu przypadkach okazało się, że nigdy nie było takiego zapotrzebowania na specjalistyczną terapię dzieci i młodzieży. Słonie na Balkonie z wykorzystaniem tych środków od drugiej połowy listopada uruchomią dodatkowe dyżury psychologów, aby zapobiegać próbom samobójczym nastolatków. (…) Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę także zatrudni dodatkowych terapeutów w dwóch Centrach Pomocy Dzieciom” – zdradziła 20-latka.

„Dziękuję Wam za pomoc i liczę, że jeszcze nie raz zrobimy razem coś dobrego. Jeśli chcecie, aby nasz gest i akcja znaczyły więcej – możecie zaangażować się, wpłacając na wybraną organizację nawet kilka złotych lub udostępnić u siebie post z social mediów danej inicjatywy. Razem mamy wpływ” – zachęca nasza mistrzyni.

Brawo Iga!

 

Komentarz