Janowiec. Dziesięciolatek uratował rodzinę z pożaru

W gminie Janowiec w woj. Lubelskim doszło w nocy do pożaru budynku jednorodzinnego. Śpiących rodziców i rodzeństwo obudził dziesięcioletni chłopiec. Małżeństwo, z trojgiem dzieci zdążyło się bezpiecznie ewakuować.

Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek. Dyżurny puławskiej komendy został powiadomiony o pożarze domu jednorodzinnego w Oblasach, w gminie Janowiec — informuje oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Puławach, podkomisarz Ewa Rejn-Kozak.

— Pożar wybuchł od strony garażu. Jako pierwszy trzaski ognia usłyszał dziesięcioletni syn właścicieli domu. Jego pokój znajdował się najbliżej garażu, dlatego chłopiec obudził się, wstał i zorientował, że się pali. Obudził też matkę, ojca i rodzeństwo, w tym niespełna roczne dziecko — powiedziała Rejn-Kozak.

Rodzina schroniła się u sąsiadów

Jak dodała rzecznika, w tym czasie obok domu przejeżdżał 45-letni mieszkaniec gminy Puławy, „który widząc ogień na dachu, zatrzymał się, pobiegł do tego domu, zaczął się do nich dobijać. Okazało się, że chłopiec już obudził całą rodzinę”. Mężczyzna natychmiast powiadomił straż pożarną.

Na miejsce zadysponowano państwową straż pożarną, strażaków ochotników z Oblas i okolicznych miejscowości, którzy ugasili pożar. Spaleniu uległ dach budynku mieszkalnego, garaż i wszystkie rzeczy, które w nim się znajdowały.

Cała rodzina bezpiecznie opuściła dom i schroniła się u sąsiadów. Nikomu nic się nie stało. Po ugaszeniu ognia przez strażaków policjanci wykonali oględziny. Obecnie ustalane są dokładne przyczyny pożaru.

Źródło: pulawy.policja.gov.pl

Komentarz