Zagubiony pies przyszedł do swojego weterynarza, aby poprosić o pomoc w powrocie do domu

Choć psy znane są ze swojego znakomitego węchu, który pomaga im odnaleźć drogę, czasem może się zdarzyć, że się zgubią. Co może zrobić pies, jeśli zawiedzie go jego nos? Może na przykład wrócić do innego znanego mu miejsca i tam szukać pomocy. Tak właśnie uczynił ten rezolutny szczeniak.

Khiew Ngern to czteromiesięczny psiak, który oddalił się od właściciela i zgubił. Mądry pies postanowił na swój sposób wybrnąć z tej trudnej sytuacji, udając się w  znajome miejsce – czyli do kliniki weterynaryjnej.

Jak się okazało, właścicielka szczeniaka pozwala mu swobodnie wędrować po okolicy, podczas gdy ona pracuje w lokalnej restauracji. To właśnie podczas jednej z takich wędrówek, ciekawski pies oddalił się zbyt daleko i zgubił. Błąkając się ponad 6 godzin po ulicach Bangkoku, wpadł na pewien pomysł.

Nie mogąc znaleźć drogi do domu czy restauracji, Khiew postanowił udać się do innego miejsca, które zdążył poznać w ciągu swojego krótkiego życia. Była to klinika weterynaryjna, której młody pies był stałym bywalcem.

Większość psów nie przepada za wizytami u weterynarza, jednak ten mądry szczeniak wiedział, że otrzyma tam pomoc. Stanął więc pod drzwiami i próbował zwrócić na siebie uwagę personelu.

Na nagraniu z monitoringu widać, jak rezolutny piesek drapie i szczeka przy szklanych drzwiach kliniki, czekając aż zauważy go któryś z pracowników. W końcu spostrzegł go i rozpoznał jeden z członków personelu, asystent lekarza.

Z początku pies się wahał, ale widać było że się cieszył że w końcu został wpuszczony do środka i otoczony opieką. Pracownicy po chwili skontaktowali się z właścicielką Khiewa, która przyjechała do kliniki aby odebrać zgubę.

Pracownicy kliniki podzielili się tą historią na profilu społecznościowym, załączając nagranie z monitoringu, powodując pozytywne reakcje na całym świecie.

Komentarz