Kozioł Pablo „zaśpiewał” w katedrze i rozbawił wiernych

Kozioł Pablo rozbawił wiernych podczas błogosławieństwa zwierząt w katedrze w Worcesterze, reagując spontanicznie na dźwięki muzyki organowej. Jego „śpiew” wprawił w osłupienie uczestników mszy oraz miliony osób, które obejrzały nagranie w internecie.

W katedrze Worcesterze w Anglii co roku odbywa się tradycyjne nabożeństwo z udziałem zwierząt. W tym roku duchowni poprosili o zabranie kilku zwierzą rolnika Olivera Arundala który, jak zapewnił w rozmowie z BBC, wybrał najlepiej jak mógł te które: „potrafią spacerować i umieją się zachować”.

W ten oto sposób do katedry zawitał kozioł Pablo i dwie alpaki: Minstrel i Barnaby. Koniec końców wybrane przez niego stworzenia „sikały i robiły kupę, gdzie się da, i w zasadzie rozśpiewały budynek” — opowiada.

Uczestnicy nabożeństwa szczególną uwagę zwrócili na „śpiew” Pabla, który wydawał z siebie głośne dźwięki do muzyki organowej. Reakcja dwuletniego kozła na dźwięki rozbawiła uczestników mszy, którzy z trudem próbowali zachować powagę.

Katedra opublikowała nagranie „występu” Pabla na swoim profilu na TikToku. Wideo w ciągu zaledwie tygodnia obejrzało 1,8 miliona osób.

„Zatrudnijcie Pabla w chórze” — to tylko jeden z blisko dwóch tysięcy komentarzy pod filmem.

Pablo „zdecydowanie najgłośniejszy”

 

@worcestercathedral #animal #blessing #service at #worcester #cathedral #goat #goats #animals #pet #worcestercathedral #christiantiktok #cathedrals #cathedralsoftiktok #alpaca #sheep #tarantula #worcestershire #fy #fyp #fypシ #fypage #fypシ゚viral #foryou #foryoupage #foryourpage #pov @AttwellFarmPark ♬ original sound – WorcesterCathedral

Właściciel kozła w rozmowie z mediami przyznał, że zaskoczyła go sława jego zwierzęcia. Jak zauważył, jego farmę zdążyli już odwiedzić ludzie, którzy pytali o Pabla.

—Jest zdecydowanie najgłośniejszym zwierzęciem w gospodarstwie — ocenił rolnik.

Głośność kozła wprawiła w zakłopotanie stojące obok niego w czasie mszy alpaki — twierdzi Sophie Hicks, która opiekowała się nimi w czasie uroczystości:

— Po obejrzeniu filmu wszyscy mówili, że ci dwaj wyglądali na zakłopotanych, zwłaszcza Minstrel — powiedziała.

Kozioł zaproszony na przyszły rok

Prodziekan katedry w Worcesterze, wielebny Stephen Edwards przyznał, że ucieszyło go zachowanie zwierząt. Zapewnił, że zaprosi Pabla na przyszłoroczną mszę z udziałem zwierząt.

— Wybryki Pabla rozbawiły tak wielu ludzi na całym świecie. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy dzielić się radością, jaką nasze coroczne nabożeństwo przynosi tak wielu ludziom — dodał.

@worcestercathedral We’ve just been blown away by the response to our video of #pablo the #goat Thank you so much to everyone who has viewed, liked, commented & followed us 😊 Here’s a few more pics from the Service for you to enjoy 🐾 #animal #animals #animalblessing #petblessing #worcestercathedral #worcester #cathedral #cathedrals #worcestershire #fyp #foryoupage #foryou #fy #fypシ #fypage ♬ Good Vibes (Instrumental) – Ellen Once Again

Źródło: BBC

Komentarz