Koc piknikowy, który pozwoli na bezpieczne spotkania na świeżym powietrzu ze znajomymi. Projektant udostępnia szablon za darmo

Ostatnie wydarzenia powodują, że zaleca się zachowanie odpowiedniego dystansu wobec innych, aby chronić siebie nawzajem. Trudno o tym pamiętać w obecności bliskich nam osób. Projektant Paul Cocksedge postanowił w tym pomóc.

Z niecierpliwością oczekujemy na moment, w którym będziemy mogli wrócić do normalnego życia i oddawać się się naszym ulubionym aktywnościom. Każdemu brakuje na pewno bliskich spotkań ze znajomymi, na świeżym powietrzu,.

Pragnienie to powraca zwłaszcza teraz, kiedy przyroda budzi się do życia, a dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze. Jednak przyszłość rysuje się dość niepewnie, z tego też powodu, istnieje prawdopodobieństwo, że będziemy musieli wprowadzić do swojego życia nowe nawyki. Jednym z nich możne siać się konieczność zachowania odpowiedniego dystansu. Paul Cocksedge  wpadła na pomysł, jak bezpiecznie spotykać się na łonie natury.

W wyniku nowej sytuacji w jakiej się znaleźliśmy, powstaje wiele ciekawych, często futurystycznych projektów. Projektant koca o nazwie „Here Comes the Sun” postawił jednak na prostotę i funkcjonalność.

Główną funkcją wynalazku jest troska o zachowanie odległości od innych osób, podczas spotkań na świeżym powietrzu. Cocksedge wymyślił koc piknikowy, którego elementami są 4 okrągłe maty, umieszczane na krawędzi okręgu. Dzięki temu przebywające na nim osoby dzielą mniej więcej 2 metry odległości.

Projektant wyznaje, że pomysł zrodził się podczas samotnych i rzadkich spacerów, które odbywał w ostatnich tygodniach. Cocksedge poczuł, że bardzo tęskni za interakcją z ludźmi, szczególnie z rodziną i przyjaciółmi. Zdał sobie wtedy sprawę, że w najbliższym czasie możliwość ta może być ograniczona lub wymagać zastosowania nowych środków

Następnie mężczyzna zdał sobie sprawę, że choć jest projektantem, któremu jednostki miar nie są obce, czasem ma problem z szybkim oszacowaniem dwumetrowego odstępu. Postanowił stworzyć wiec rozwiązanie, które zapewni spokój ducha, gwarantując pewność, że zachowujemy odpowiednią odległość od osób siedzących wokół.

Projektant uznał, że chce się darmowo podzielić tym patentem z każdym, kto będzie chciał z niego skorzystać. W sieci można więc znaleźć szablon i instrukcje wykonania koca. Możecie je pobrać tutaj.

Fot. PAUL COCKSEDGE STUDIO

Komentarz