Jedna z najpiękniejszych, ukrytych plaż na świecie

Na wulkanicznych wyspach Marieta, znajdujących się na wulkanicznych Wyspach Marieta na zachodnim wybrzeżu Meksyku, znajduje się ukryta „Plaża Miłości”. To niezwykła miejsce powstało w równie niezwykłych okolicznościach. Wszystko za sprawą bomby, którą zdetonowano tu podczas ćwiczeń wojskowych, wiele lat temu. Teraz wyspy są znaną atrakcją turystyczną, dostępną jednak dla niewielu, w latach 60. XX w. ustanowiono tu rezerwat przyrody.

Aby dostać się do Playa del Amor, należy mieć specjalne pozwolenie.  Przywileju przepłynięcia przez wąski tunel, który jest jedyną bramą do Plaży Miłości, dostępują nieliczni. Playa del Amor jest zamykana dla turystów od maja do września w celu ochrony korali. Przez pozostałą część roku turyści mogą tu przybywać z licencjonowanymi agencjami turystycznymi, ale obowiązują surowe limity i zasady.

Plażę może odwiedzić zaledwie 116 osób dziennie. Każdy z 15 turystów, którzy przypłyną tu łodzią, może przebywać na wybrzeżu jedynie 30 minut. Nurkowanie w okolicach, wyrzucanie śmieci i jedzenia do wody oraz zabieranie czegokolwiek z wysp jest zabronione. Obostrzenia mają pomóc w ochronie cennego ekosystemu.

Wyspy Marieta, położone są na zachodnim wybrzeżu Meksyku około 180 km na południe od Puerto Vallarta. Są to dwie maleńkie, niezamieszkałe wysepki, które kryją w sobie ogromny potencjał turystyczny. Dwie wyspy to siedlisko tysięcy gatunków tropikalnych ryb, morskich żółwi, delfinów, manatów, ośmiornic i innych zwierząt, które przyciągają miłośników przyrody i nurkowania.

 

Komentarz