Miał zostać uśpiony, teraz jest sławny. Niezwykły los bezdomnego psa

Ten bezdomny pudel w ostatniej chwili został uratowany przed uśpieniem. Teraz prowadzi niesamowite i pełne przygód życie – jest psem terapeutycznym i pierwszym w Wielkiej Brytanii, który surfuje.

Scooter błąkał się kiedyś po ulicach Portugalii. Został zabrany do schroniska i miał zostać uśpiony, ponieważ nie było tam dla niego miejsca.

Pies, który surfuje

Na szczęście los miał wobec niego inne plany. Psem zaopiekowała się portugalska organizacja Milu’s Corner, która zobowiązała się nie usypiać żadnych zwierząt. Scootera wyleczono, zaszczepiono, wykastrowano, a następnie oddano do adopcji.

Pies szybko znalazł kochającą właścicielkę, która zabrała go ze sobą do Wielkiej Brytanii. Jak się okazało, jego nowa „pani” jest miłośniczką sportów wodnych. Życie zwierzęcia całkowicie się odmieniło.

Scooterstał się lokalną gwiazdą i spełnia się jako pies do terapii surfingowej — donosi portal „TeamDog”s. Pies pomaga innym w charytatywnej szkole surfingu, Scooter’s Surf School.

Właścicielka psa, Kirstie, która jest również pełnoetatową policjantką, zawsze pasjonowała się surfingiem i paddleboardingiem, więc postanowiła wykorzystać to hobby, aby zarówno pomagać innym, jak i spędzać więcej czasu ze Scooterem.

— Pewnego dnia odkryłam, że w Ameryce jest coś takiego jak psy do terapii surfingowej. Pomyślałam: „Wow, zastanawiam się, czy mogłabym nauczyć Scootera surfowania”, abyśmy mogli połączyć moją miłość do surfowania i spędzać więcej czasu razem — powiedziała w wywiadzie dla „TeamDogs”.

Scooter przeszedł specjalne, trwające 8 miesięcy szkolenie. Teraz razem ze swoją właścicielką pomaga ludziom z problemami jako pies terapeutyczny.

Fot:  https://www.instagram.com/scooter_surf_therapy_dog/

Komentarz