Sąsiedzi uprzedzili, że w bloku będzie remont. Takiej reakcji się nie spodziewali

Remont w bloku potrafi być bardzo uciążliwy, dlatego ta rodzina postanowiła poinformować o nim swoich sąsiadów, prosząc jednocześnie o wyrozumiałość i cierpliwość. Nie spodziewali się jednak takiej odpowiedzi.

Każdy mieszkaniec bloku miał kiedyś do czynienia z remontem, jeśli nie swoim, to na pewno któregoś z sąsiadów. Hałas i kurz z tym związany niesie się po całym bloku. Do przeprowadzenia remontów prawo ma każdy, o ile prace wykonywane są poza godzinami ciszy nocnej. Reszcie mieszkańców nie pozostaje zatem nic innego, jak cierpliwie czekać na zakończenie robót.

Na klatce jednego z bloków znalazło się standardowe ogłoszenie, które dosyć często pojawia się tuż przed remontem.

„Drodzy sąsiedzi. W związku z pracami remontowymi bardzo przepraszamy za utrudnienia i hałasy. Liczymy na wyrozumiałość” – napisała jedna z rodzin.

Autorzy notatki prawdopodobnie nie spodziewali się, że ktoś im odpowie i jeszcze da do zrozumienia, że liczy na rekompensatę.

„Nic nam hałas nie przeszkadza, ale po zakończonych pracach liczymy na wspólnego grilla na kamieniu przed klatką. Dla wszystkich sąsiadów z klatki” – napisała inna rodzina.

Po chwili pojawiła się jeszcze trzecia kartka, gdzie kolejni lokatorzy potwierdzili, że również są wyrozumiali i z chęcią przyjdą później na grilla.
Trzeba przyznać, że ciężko dzisiaj o tak zgranych i empatycznych sąsiadów.

Komentarz