Przed tobą ważny egzamin. W której ławce usiądziesz? Szybki test powie wiele o twojej osobowości

Przypomnijcie sobie szkolne czasy. Czy przypadkowo wybieraliście ławki, za którymi siadaliście, czy może był to świadomy wybór? Okazuje się, że psychologia ma na ten temat wiele do powiedzenia. Poniższa, niepozorna zabawa jest na to najlepszym dowodem.

Okazuje się, że wybierając sobie miejsce, rzadko kiedy stawiamy na całkowity przypadek. Zazwyczaj to efekt dłuższej analizy i naszej osobowości. Nie każdy będzie czuł się dobrze tuż przed tablicą, tak samo, jak nie wszyscy odnajdą się na samym końcu klasy.

Jakie jest twój wybór?

Wyobraź sobie, że w klasie za chwilę odbędzie się ważny egzamin, od którego dużo zależy. Do wyboru pozostały wskazane na ilustracji cztery ławki umieszczone w różnych miejscach sali. Wskaż tę, w której będziesz czuć się najbardziej komfortowo.


Podejmij decyzję, jednak nie zastanawiaj się zbyt długo. Gotowe?

Teraz sprawdź, co może to oznaczać. Twórcy przekonują, że tylko na tej podstawie można dokonać dość szczegółowej psychoanalizy.

Rozwiązanie

Ławka numer 1

Jesteś wyjątkowo ambitną osobą, która za wszelką cenę próbuje osiągnąć wyznaczony cel. Przyszłość wcale cię nie przeraża, ale fascynuje. Masz w sobie mnóstwo optymizmu i potrafisz zjednywać sobie ludzi. Kiedy masz zadanie do wykonania — zapominasz o całym świecie.

Ławka numer 2

Doskonale wiesz, do czego zmierzasz. Nigdy nie zmieniasz swoich decyzji pod wpływem innych ludzi. Chcesz być osobą samowystarczalną, dlatego polegasz wyłącznie na sobie. Co nie oznacza, że nie potrafisz docenić wsparcia. Lubisz pracę zespołową, ale pod warunkiem sprawiedliwego podziału obowiązków.

Ławka numer 3

Dusza towarzystwa — to określenie idealnie do ciebie pasuje. Otaczasz się wyłącznie ludźmi, których rzeczywiście lubisz i z łatwością zrywasz toksyczne znajomości. Często chodzisz z głową w chmurach, a koncentracja nie jest twoją najsilniejszą stroną. Nie do końca wiesz, do czego zmierzasz, ale dla ciebie liczy się droga, a nie konkretny cel.

Ławka numer 4

Masz ogromną potrzebę, aby na każdym kroku udowadniać swoją wyjątkowość. Chcesz być mistrzem w każdej dziedzinie. Jesteś perfekcjonistą, któremu szkoda czasu na wszystko, co nie jest wystarczająco doskonałe. Zachowujesz się przy tym bardzo odpowiedzialnie i nigdy nie łamiesz złożonych obietnic.

Komentarz