Nowojorski artysta posprząta Warszawę

Artysta z Nowego Jorku — Adrian K w ramach swojej międzynarodowej akcji TRASH Project zaprasza w sobotę 23 października na wspólne sprzątanie Kanału Żerańskiego w Warszawie. Jest to kolejna akcja społeczno-artystyczna mająca na celu podniesienie świadomości na temat ekologii, środowiska i zmian na Ziemi.

Artysta organizował już podobne akcje w Nowym Jorku, Montrealu czy miastach w Indiach. Teraz przyszedł czas na Warszawę. Adrian K poprzez swój projekt angażuje społeczność do wspólnego zadbania o przestrzeń miejską.

Projekt TRASH w Warszawie

Projekt TRASH zwraca uwagę na ilość zanieczyszczeń, śmieci, które produkowane są na co dzień. Aktywuje mieszkańców, by razem stworzyli instalację przy pomocy kolorowych rzeźb z worków na odpady. Akcja zwraca uwagę na konsumpcję, warunki sanitarne oraz na świadomość o ilości otaczających nas śmieci. Pomysłodawca zachęca do wspólnego zadbania o czystość środowiska. W projekt już zaangażowali się aktywistka i modelka Zuzanna Krzątała oraz raper Piotr Vienio.

— Sprzątanie to bezpośrednie rozwiązanie w zakresie gospodarki odpadami. Wszyscy aktywnie uczestniczmy w nawykach, które utrzymują naszą ziemię i oceany w czystości — opowiada Adrian K.

Pomysł narodził się w 2008 roku na Harlemie jako interaktywna aktywność mająca na celu promowanie świadomości ekologicznej z artystycznym happy endem. Spotkania ze wspólnotami w różnych miastach nie tylko promują dbanie o środowisko, ale też są okazją do nawiązania relacji pomiędzy uczestnikami, wymianą swoich spostrzeżeń oraz doświadczeń.

Sprzątanie Kanału Żerańskiego odbędzie się w sobotę 23 października w godzinach 12:00-16:00. Więcej szczegółów znajdziecie na facebookowej stronie wydarzenia, a sam projekt TRASH możecie śledzić na oficjalnej stronie.

Komentarz