Wokalistka Pink zaoferowała spłatę mandatu dla siatkarek, które wystąpiły w szortach zamiast w bikini

Zakończyły się Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Plażowej, a duńska drużyna obroniła tytuł i zdobyła złote medale. Mistrzostwa przyćmił jednak skandal, kiedy kobiety z drużyny Norwegii zostały ukarane mandatem, po tym jak w ramach protestu wystąpiły podczas jednego z meczów w szortach, zamiast regulaminowego bikini.

Norweska drużyna została ukarana grzywną w wysokości 1500 euro za nieodpowiedni strój, który „nie spełnia wymogów mundurowych Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej”. Wiele osób nie kryło złości i rozczarowania. Wielu ludzi poparło sportowców. Historia przyciągnęła również uwagę piosenkarki Pink.

Norweski zespół czuł się nieswojo w stroju wymaganym przez Federację. Zawodniczki otrzymały ostrzeżenie, że jeśli wystąpią w czymś innym, zostaną ukarane grzywną, a nawet zdyskwalifikowane.

Mimo to zawodniczki postanowiły zaprotestować i postawić na swoim, przez co Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) przyznała drużynie grzywnę w wysokości 1500 euro.

Piosenkarka Pink była jedną z osób, które wyraziły swoje wsparcie dla sportowców.

O incydencie zrobiło się głośno w mediach społecznościowych. Wkrótce zaczęli się na ten temat wypowiadać sławni ludzie, wyrażając swoje poparcie. Jedną z nich była piosenkarka i autorka tekstów Pink.

Kilka dni temu Pink zamieściła wpis w mediach społecznościowych: „Jestem BARDZO dumna z norweskiej drużyny piłki plażowej kobiet ZA PROTEST PRZECIWKO BARDZO SEKSISTOWSKIM ZASADOM dotyczących ubioru. Europejska Federacja Piłki Ręcznej POWINNA PONIEŚĆ KARĘ ZA SEKSIZM. Drogie panie, chętnie zapłacę za was grzywnę. Tak trzymać!”

Wpis został został polubiony przez ponad 40 tysięcy osób, a liczba ta rośnie z każdą sekundą. Większość ludzi popiera sportowców, chociaż są tacy, którzy się z tym nie zgadzają i uważają, że przestrzeganie zasad nie jest trudne.

Komentarz