Gdzie chciałbyś być w tej chwili? Wybierz obrazek aby dowiedzieć się, czego podświadomie ci brakuje

Napięty rytm dnia codziennego sprawia, że często zapominamy o odpoczynku i relaksie. W nieustannym wyścigu o to, by ze wszystkim zdążyć, nie troszczymy się o własne potrzeby ciała i ducha. Taki tryb życia może stać się przyczyną zaburzeń zarówno fizycznych, jak i psychicznych organizmu. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, czego tak naprawdę im brakuje. Pragnienia te są często ukryte w naszej podświadomości. Jak je stamtąd wydobyć? Może w tym pomóc prosty test skojarzeniowy.

Wybierz miejsce, w którym chciałbyś/chciałabyś być w tej chwili i dowiedz się, czego ci brakuje.

Proponujemy, aby zatrzymać na chwilę, odpocząć i przyjrzeć się tym 8 wspaniałym miejscom. Każde z nich jest na swój sposób piękne i niepowtarzalne.

Posłuchaj siebie i zastanów się, gdzie chciałbyś/chciałabyś być w tej chwili.

1. Ławka w ogrodzie

Potrzebujesz komunikacji i rozmowy. Nie chodzi o kilka słów, lecz o długą, szczerą konwersację. Poświęć trochę czasu staremu przyjacielowi lub innej bliskiej ci osobie, z którą możesz porozmawiać o wszystkim.

2. Ścieżka w lesie

Potrzebujesz jakiejś zmiany. Nie chodzi tu o totalną rewolucję, gdyż podstawa twojego życia ci odpowiada. Mowa o jakiejś drobnej zmianie zewnętrznej, może to być fryzura, styl ubioru, czy ustawienie mebli w mieszkaniu. Być może nauka czegoś nowego.

3. Kawa z pięknym widokiem

Warto jakoś odświeżyć zmysły, dodać smaku do życia, które stało się dla ciebie pozbawione wyrazu. Pomóc może podróż do innego kraju lub miasta. Może spróbuj czegoś nowego, jazdy konnej, paintballu, czy skoków spadochronowych. Pamiętaj jednak aby zachować umiar i nie podejmować zbędnego ryzyka.

4. Dom w górach

Potrzebujesz prostego, spokojnego życia. Jesteś bardzo zmęczony/a. Najlepiej w takiej sytuacji wybrać się na pustkowie, gdzie nie ma ludzi. Rozniecić ogień w kominku, uprawiać rośliny, być samowystarczalnym. Mowa o miejscu, gdzie można wieczorem wsłuchiwać się w cykanie świerszczy, zasypiając przy dźwiękach deszczu, szumiących cicho w liściach drzew. Budzić się zapachem bzu i śpiewem ptaków.

5. Jezioro

Podświadomie potrzebujesz wolności, dusisz się w dotychczasowym życiem. Zamknij oczy i poczuj się jak wiatr. Nie myśl o konsekwencjach, leć tam, gdzie wzywa cię serce.

6. Przytulny dziedziniec

Potrzebujesz normalnego, ułożonego życia, bez wzlotów, upadków i skrajności. Spróbuj na początku się zorganizować. Ustal określoną rutynę i trzymaj się jej. Zaplanuj swoje dni. Coś, co powinno być takie samo – ćwiczenia, pora obiadowa, spacer przed snem.

7. Latarnia morska

Potrzebujesz marzeń, jakiejś nadziei. Czegoś, na co trzeba czekać lub do tego dążyć. Musi to być realne marzenie, które ma szansę stać się rzeczywistością. Potrzebujesz obrać jakiś kierunek, może nim być lepsza praca, dom, lub magiczna podróż.

8. Taras nad wodą

Potrzebujesz wakacji i odpoczynku. Najlepiej w miejscu, w którym jest dużo atrakcji, gdzie można zapomnieć o sprawach codziennych. Warto czasem nasycić się słońcem, gdyż daje ono życiodajne ciepło. Kiedy wrócisz, poczujesz, że przepełnia cię energia.

Komentarz