To nie jest fotografia. Japoński artysta maluje hiperrealistyczne obrazy

Dziś chcemy wam zaprezentować niesamowitą galerię obrazów. Choć trudno w to uwierzyć, zostały one namalowane ludzką ręką. Dzieła japońskiego artysty są prawdziwym odzwierciedleniem piękna, talentu oraz ciężkiej pracy.

Japoński malarz Kei Mieno tworzy niezwykle szczegółowe i realistyczne obrazy, które wyglądają jak fotografie. W dodatku takie, które nie każdy byłby w stanie zrobić. Odpowiednia kompozycja kolorów, światła, cieni oraz kontrastu składa się na niesamowicie realistyczną grafikę. 36-letni artysta maluje swoje dzieła przy pomocy farby olejnej. Poniżej przedstawiamy kilka wybranych prac.

 

Kei Mieno ukończył studia w Hiroshima City University College of Art w 2007 roku i od tamtej pory realizuje swoją malarską pasję. Jego prace były wystawiane w całej Japonii, w tym w pierwszym w Japonii muzeum poświęconym malarstwu realistycznemu. W 2017 roku zdobył główną nagrodę Muzeum Hoki i przez lata jego prace pojawiały się w wielu publikacjach artystycznych.

Chociaż uwagę i sławę dają mu głównie jego realistyczne obrazy, artysta zajmuje się również malowaniem akwarelą oraz fotografią. Dodatkowo organizuje warsztaty z akwareli i malarstwa olejnego.

Artysta regularnie publikuje swoje szkice w mediach społecznościowych, można tam zobaczyć zbliżenia gotowych obrazów i krótkie filmy, które pokazują, jak maluje miniaturowym pędzelkiem włosy, rzęsy i inne detale.

Od czasu do czasu Mieno publikuje swoje wczesne prace, aby pokazać, jaki postęp zrobił i zainspirować innych.

Sposób, w jaki ten artysta jest w stanie malować elementy garderoby, zasługuje na zupełnie inny artykuł – odwzorowuje fakturę tkaniny z taką zawiłością, że patrząc na te malowidła, można poczuć gładkość koszuli czy wzór dżinsu.

Hiperrealistyczne obrazy wywołują często dyskusje, między dwiema grupami ludzi: jedna jest pod dużym wrażeniem, podczas gdy druga zastanawia się, czy na scenie artystycznej nadal jest miejsce na realizm. W dzisiejszych czasach mamy w zasięgu technologię, która umożliwia uwiecznienie realistycznych scen i obrazów, bez poświęcania na to niezliczonych godzin pracy.

Pojęcie sztuki jest dla każdego subiektywnym aspektem, jednak żadne słowa krytyki nie są w stanie zaprzeczyć, że prace Kei Mieno są owocem niezwykłego talentu i wytrwałości.

Jakie emocje teraz odczuwam? Jak są silne? Czy można je wyrazić słowami? Znaczenie słów, które używamy, nigdy nie jest takie samo, jak znaczenie, które mają w czyimś umyśle. Myśli wyrażane słowami przekształcane są w coś zupełnie innego. Moje rysunki są dokładnym odzwierciedleniem tego, co widzą moje oczy.

„Emocje i postrzeganie zmieniają kolory i kształty obrazu. Rysując kolory, kształty i światło, jakie są we mnie, mam w zamyśle przekazać wszystko, czego nie da się przekazać za pomocą słów”.

Źródło: keimieno.wixsite.com

 

Komentarz