Bezpańska kotka przyprowadziła wszystkie swoje kocięta kobiecie, która ją nakarmiła

Kobieta z Kanady odkryła pewnego dnia, że życie może czasem przynieść niespodziankę, rodem z bajek Disneya. Mieszkająca w prowincji Quebecu Lisianne nakarmiła kiedyś bezdomną kotkę, która przywędrowała do jej ogrodu. Od tej chwili kot odwiedzał ją, mając nadzieję na cos do zjedzenia i odrobinę czułości.

Po jakimś czasie kotka Usagi wróciła, lecz nie była sama. Jak się okazało, przez cały ten czas była w ciąży, a po porodzie, przyprowadziła po jakimś czasie wszystkie 6 wspaniałych kociąt, aby przedstawić je Lisianne. Urocze futrzaki spoglądały na nią przez przeszklone drzwi na werandzie.

Aktualnie 5 z sześciu trzymiesięcznych kociąt szuka nowego domu. Zwierzęta znajdują się pod opieką lokalnej grupy ratowniczej Chatons Orphelins Montréal. Szósty kociak został adoptowany przez Lisianne.

Z początku Lisianne martwiła się, że przekarmia Usagi, ponieważ jej brzuch stawał się coraz większy. Później wszystko się wyjaśniło, a jedzenie, woda i uwaga, jaką obdarzyła ją kobieta, okazały się bardzo mile widziane.

Po porodzie Lisianne przygarnęła do swojego domu mamę kotkę i jej 6 noworodków. Dała im pokój w swoim domu, w którym zwierzęta mogły bezpiecznie zamieszkać przez jakiś czas. Później kobieta zwróciła się o pomoc do przyjaciół i miejscowego schroniska. Zrobiła to w odpowiedniej chwili. Kocięta, jak się okazało, miały problemy z oddychaniem i cierpiały na zapalenie spojówek.

Schronisko było w stanie zapewnić im niezbędną opiekę medyczną. Wśród 5 kociąt, które wciąż czekają na adopcję, są 3 kotki (Taylor, Tynie i Tyana) i 2 kocurki (Tales i Tito). Wszystkie mają unikalne umaszczenie.

W międzyczasie Lisianne adoptowała Usagi, decydując się na sterylizację kotki.

Komentarz