Pies zaprowadził nieznajomego mężczyznę do porzuconego dziecka

Pod koniec grudnia Junrell Fuentes Revilla jechał na motocyklu przez góry w pobliżu miejscowości Cebu na Filipinach, kiedy zauważył biegnącego za nim psa. Czworonóg szczekał, zdesperowany, by zwrócić na siebie uwagę. Motocyklista wyczuł, że pies próbuje mu coś przekazać, zatrzymał się więc i podszedł do niego.

Pies zaprowadził Revillę prosto na wysypisko, gdzie leżało małe zawiniątko. Zaskoczony mężczyzna spostrzegł w nim dziecko owinięte w brązowy ręcznik.

– Miejsce, w którym znaleziono dziecko, jest odizolowane, ponieważ znajduje się na szczycie góry – powiedziała w wywiadzie dla portalu The Dodo Gea Ybarita, pracownik schroniska Hope for Strays.

Revilla zabrał noworodka do najbliższego posterunku policji, gdzie zaopiekował się nim wydział opieki społecznej. Dzięki zachowaniu dzielnego psa, dziecko odnalezione zostało w samą porę i nie doznało żadnego uszczerbku na zdrowiu.

Historia bohaterskiego czynu nieznanego psa dotarła do lokalnych mediów. Wolontariusze z ośrodka Hope for Strays wybrali siew góry z nadzieją odnalezienia uczynnego czworonoga. Zamiast tego natknęli się na mężczyznę, który twierdził, że pies o imieniu Blacky należy do niego.

– Pokazał nam drogę do swojego domu i ku naszemu zdziwieniu był tam Blacky z trzema innymi psami – powiedział Ybarita.

Nie wszyscy bohaterowie noszą peleryny i nie wszyscy są ludźmi.

Źródło: thedodo.com

Komentarz