Artystka ożywia ściany budynków pięknymi muralami

Nie ma nic bardziej orzeźwiającego niż natknięcie się na kolorowy mural podczas wędrówki po szarych, monotonnych się ulicach miast. Artyści uliczni dbają o to, by kolorami i wyobraźnią ożywić najbardziej ponure miejsca w swoich dzielnicach. Ta młoda, argentyńska artystka robi to w zapierający dech w piersiach sposób. Fio Silva miała okazję malowania w wielu krajach, zyskując uznanie na całym świecie. Jej prace wyróżniają się tętniącymi życiem postaciami ze świata dzikiej przyrody.

Poniżej przedstawiamy kilka najbardziej imponujących prac Fio.

 

Fio Silva z Buenos Aires w Argentynie zaczęła malować na ulicach około 10 lat temu, początkowo sporadycznie, bardziej skupiając się na sprzedaży obrazów, aby zdobyć trochę pieniędzy. Później była to już praca na pełny etat.

„Uwielbiam malować na ulicach, kiedyś przyjaciel dał mi trochę farby w sprayu i wyszliśmy malować ze znajomymi, którzy robili graffiti. Spodobało mi się całe to doświadczenie, spędzanie w ten sposób czasu, poznawanie nowych dzielnic, spotkania z ludźmi, którzy przechodzili i możliwość rysowania na dużą skalę”.

 

Dziś artystka połowę czasu spędza na malowaniu ścian, co, jak można się domyślić, jest dość wymagające fizycznie, przez resztę czasu pracuje w swoim warsztacie, który dzieli z innymi malarzami. Fio mówi, że trudno jest odpowiedzieć na pytanie, jakich artystów lub malarzy najbardziej podziwia o od jakich czerpie inspirację, ale lubi Herakuta i swojego przyjaciela Farida Ruedę, z którymi dzieli się projektami i dowiaduje się więcej o branży.

Jaskrawe ptaki Fio, uchwycone w locie stały się teraz niejako jej znakiem rozpoznawczym. „

Uwielbiam malować ptaki, nie mam pojęcia dlaczego. Prawdę mówiąc, lubię spędzać czas na malowaniu, próbując wyrazić ideę ruchu lub siły ”.

Artystka zaczęła malować ptaki kilka lat temu z powodu zainteresowania ich zachowaniem. „Lubię tworzyć obraz, w którym chociaż wiadomo, że jest to ptak, ma też coś ze snu lub fantazji. W moim przypadku malowanie jest również formą terapii, lubię robić coś, co zabiera mnie z codzienności lub z dosłownego odtwarzania tego, co widzę”- wyjaśniła Fio wyjaśniając obecność postaci ptaków w jej sztuce.

One thought on “Artystka ożywia ściany budynków pięknymi muralami

Komentarz

%d bloggers like this: