Która twarz wydaje się szczęśliwsza? Odpowiedź zdradzi, która półkula jest u ciebie dominująca i co to oznacza

Amerykański neuropsycholog Roger Wolcott Sperry zdobył w 1981 roku Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny, za prace dotyczące rozdzielonego mózgu. Zdaniem Sperry’ego prawa i lewa półkula mózgu funkcjonują inaczej i są odpowiedzialne za różne obszary i zdolności.

Według badań osoby z dominującą prawą półkulą mózgu są bardziej kreatywne, mają zdolności artystyczne, a w życiu kierują się przede wszystkim intuicją i emocjami. Z kolei osoby, u których dominuje lewa półkula, mają zdolności analityczne, przywiązują wielką wagę do szczegółów i wszystko sprowadzają do logiki. Dobrze radzą sobie zwłaszcza z kwestiami wymagającymi różnych obliczeń.

Czy wiesz, która półkula dominuje u ciebie? W odpowiedzi na to pytanie pomoże poniższy obrazek.

Która twarz wydaje się szczęśliwsza?

Twarz A

Jeśli twój wybór to twarz A, prawdopodobnie masz bardziej rozwiniętą lewą półkulę mózgu. To znaczy, że masz bardzo systematyczne i praktyczne podejście do życia. Podczas podejmowania decyzji kierujesz się przede wszystkim rozumem, a nie sercem i emocjami. Twoją domeną jest myślenie logiczne. Zawsze przyglądasz się danej kwestii z różnych perspektyw, aby upewnić się, że twoje konkluzje są prawidłowe.

Twarz B

Jeśli wybrałaś/eś twarz B, prawdopodobnie masz bardziej rozwiniętą prawą półkulę mózgu. Jesteś niesamowicie kreatywna/y i uwielbiasz wyrażać siebie poprzez subiektywne podejście do różnych rzeczy. Masz też wielką wyobraźnię. W życiu kierujesz się przede wszystkim intuicją i emocjami.

Komentarz