Polska marka wprowadza usługę wypożyczania ubrań. Wszystko z myślą o ekologii

Nadprodukcja odzieży to jeden z największych problemów ekologicznych na świecie, z którym prędzej czy później będziemy musieli się zmierzyć. Często kupujemy ubrania tylko na jedną okazję, po czym lądują one na zawsze w szafie. Dlatego polska marka odzieżowa Pozerki postanowiła wyjść naprzeciw problemom wielu kobiet. Od teraz firma oferuje usługę wypożyczania sukienek na ważne, często jednorazowe okazje.

Chociaż wypożyczalnie ubrań nie są w Polsce popularne, mamy nadzieję, że w zmieni się to w najbliższej przyszłości. Wypożyczalnia ubrań na kilka dni zdaje się idealnym rozwiązaniem w przypadku imprez takich jak wesela, czy spotkania integracyjne. Pokazując się w wypożyczonej kreacji, oszczędzamy pieniądze, miejsce w szafie, ale przede wszystkim przyczyniamy się do poprawy środowiska naturalnego.

Zrównoważony rozwój w modzie

Właścicielka Pozerek, Paulina Mikulska, stara się rozwijać swoją markę w sposób zrównoważony. Jej zakład jak najmniejszej ilości odpadów, powstałych w procesie produkcji. Ze skrawków materiałów tworzone są gumki oraz opaski do włosów, dzięki czemu udaje się go wykorzystać niemal w 100%. Wypożyczalnia ubrań ma być kolejnym krokiem, aby przyczynić się do ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko.

Wypożyczalnia ubrań Pozerek jest pierwszą tego typu oferta w Polsce, która rozwiązuje problem tak zwanej „kreacji na jeden raz”. Ubrania można wypożyczyć na okres do 5 dni, z jednorazową opłatą 150 złotych, w którą wliczone jest pranie i prasowanie. Jednym z powodów wprowadzenia nowej usługi jest chęć walki ze złymi nawykami zakupowymi oraz zamiar edukacji klientów. Paulina Mikulska pracuje również jako stylistka, dzięki czemu dodatkiem do wypożyczenia będzie możliwość osobistej lub internetowej konsultacji z ekspertką.

Zasada działania wypożyczalnia

W pierwszej kolejności wybieramy konkretne ubranie w swoim rozmiarze, następnie wysyłamy wiadomość na kontakt@pozerki.pl. Koszt wypożyczenia ubrania wynosi 150 zł plus koszty wysyłki. Po 5 dniach odsyłamy ubranie z powrotem, bez konieczności prania i prasowania, gdyż jest to wliczone w cenę wypożyczenia.

 

 

Komentarz