W Egipcie powstanie olbrzymia piramida o wysokości 650 metrów

Tutera City, nazywana Niewidzialnym Miastem, ma się stać nową, XXI-wieczną, futurystyczną interpretacją potęgi starożytnej egipskiej cywilizacji. Centralnym punktem miasta ma być gigantyczna piramida, która będzie niemal 5 razy wyższa od Piramidy Cheopsa.

Projekt miasta przyszłości stworzył architekt Ashrafa Abdel Mohsena. Jego koncepcja Tutera City ma być nową wizytówką Egiptu w kwestiach najnowocześniejszej technologii i rozwoju nauki. W Niewidzialnym Mieście powstanie bowiem największe na świecie obserwatorium astronomiczne z gigantycznym podziemnym ośrodkiem badawczym.

Wizytówką miasta ma piramida o wysokości 650 metrów, która stanie w centrum metropolii. Na jej terenie ma powstać 10 dzielnic mieszkaniowych. Nie zabraknie centrów handlowych i miejsc rekreacyjnych, w tym parków i obiektów sportowych. Można śmiało stwierdzić, że z wyglądu piramida będzie przypominała gigantyczny statek kosmiczny. Całe miasto ma mieć powierzchnię ok. 100 kilometrów kwadratowych. Zlokalizowane ma być na południe od El Tor na Półwyspie Synaj.

Kwintesencją Tutera City ma być współczesna interpretacja budownictwa i życia społecznego realizowanego w starożytności. Mieszkańcy i turyści mają poczuć się tam tak, jakby cywilizacja starożytna nie przeminęła i wciąż trwała, a jej główne idee były zawarte w każdym najmniejszym obiekcie znajdującym się w mieście.

Jak tłumaczy pomysłodawca projektu Abdel Mohsena, starożytni Egipcjanie byli nastawieni na niebo i bóstwa. W Niewidzialnym Mieście nie zabraknie takich akcentów. Co ciekawe, plany zakładają również budowę ośrodków kosmicznych, z których będzie można udać się w podróż na orbitę. Dla starożytnych było to marzenie, którego nie mogli spełnić. Dziś jest to wykonalne, zatem będzie to piękny ukłon w stronę przodków. W Tutera City pragnienia przeszłości w końcu staną się rzeczywistością.

Komentarz