Na parkingu leżał portfel w którym było kilkaset złotych. Dzięki 12-latce zguba wróciła do właścicielki

Komendant Powiatowy Policji w Żarach pogratulował 12-letniej Kornelii wspaniałej i godnej naśladowania postawy. Dziewczynka znalazła portfel z dużą ilością gotówki i nie wahała się, by go oddać. Zguba za pośrednictwem policjantów trafiła do szczęśliwej właścicielki.

12-letnia Kornelia otrzymała podziękowania i gratulacje od policjantów z Żar (woj. lubuskie). Funkcjonariusze chcieli w ten sposób uhonorować nastolatkę za jej obywatelską postawę.

Znalazła portfel z pieniędzmi i oddała go policji

Do zdarzenia doszło na jednym z parkingów przy ulicy Okrzei w Żarach. W poniedziałek dziewczynka znalazła portfel z gotówką. Policja nie zdradza, o jaką dokładnie kwotę chodzi, ale wiadomo, że w portmonetce znajdowało się kilkaset złotych.

Kornelia nie miała wątpliwości, jak należy postąpić w takiej sytuacji, dlatego zguba trafiła najpierw na komendę, a potem do właścicielki.

  • Kobieta bardzo się ucieszyła. Dzięki 12-latce odzyskała znaczną kwotę gotówki, a to nie zawsze się zdarza. Takie zachowanie zasługuje na najwyższe uznanie, a to szczęśliwe zakończenie nie byłoby możliwe, gdyby nie uczciwość i obywatelska postawa 12-latki. Uczennica VII klasy Szkoły Podstawowej numer 5 w Żarach może być przykładem dla swoich rówieśników, a także dorosłych. Nie każdy postąpiłby w tak uczciwy sposób, jak Kornelia – mówi komisarz Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Jak podaje policja, w ciągu ostatnich dwóch lat, na terenie powiatu żarskiego uczniowie trzy razy znaleźli gotówkę i za każdym razem przekazywali zgubę policjantom.

– Widać, że dzieci wiedzą jak się zachować i mają dobry przykład od rodziców – dodaje Berestecka.

Na parkingu leżał portfel
Źródło: zary.policja.gov.pl

Komentarz