Jego reakcja na widok lezącej flagi podbija sieć

Po mediach społecznościowych rozeszło się ostatnio nagranie, na którym widać mężczyznę, który w sposób wzorowy zareagował na leżącą na chodniku, polską flagę. Internauci odnieśli się do całej sytuacji bardzo pozytywnie. Okazało się, że mężczyzna widoczny na filmie jest żołnierzem.

Są osoby, które swoją postawą pokazują, że o szacunku dla symboli narodowych warto pamiętać nie tylko w święta. Jedną z nich jest na pewno mężczyzna z Radomia, który przejeżdżając ulicą Słowackiego, zauważył leżącą w kałuży na chodniku polską flagę.

Zatrzymał samochód, podniósł flagę, a następnie położył ją i położył na parapecie budynku, z którego najprawdopodobniej spadła. Aby uchronić ją przed porwaniem przez wiatr, obciążył ją kamieniami. Mężczyzna prawdopodobnie nie był świadomy, że całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.

Nagranie zostało zamieszczone w mediach społecznościowych, gdzie zyskało dużą popularność.

„Prawdziwy Patriota” – napisał jeden z komentujących, „Porządny chłop” – dodał inny.

Część z komentujących miała wątpliwości, czy mężczyzna widoczny na nagraniu nie jest aktorem, a cała sytuacja jest zainscenizowana. Jak się jednak okazało, to żołnierz służący w 42 Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.

„W 42 Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu jest Cichy Bohater, który pokazał, że żołnierzem się jest, a nie bywa… a nasze symbole narodowe zawsze traktujemy z największą godnością! Szanujemy taką postawę” – poinformowano na Twitterze.

Komentarz