Iga Świątek zrezygnowała ze stypendium. Pieniądze chce przekazać bardziej potrzebującym

Iga Świątek zrezygnowała ze stypendium Team 100 Polskiej Fundacji Narodowej. Pieniądze chce przekazać potrzebującym sportowcom.

Iga Świątek jest znana na całym świecie. Tenisistka podpisała kilka kontraktów z dużymi firmami, jak Rolex czy Asics. W tym roku postanowiła zrezygnować z dofinansowania, które jej się należy.

Świątek jest już uznaną marką w świecie tenisa. Podpisała kilka lukratywnych kontraktów – m.in. z takimi firmami jak Asics czy Rolex. Z tego powodu w tym roku nie wystąpiła o dofinansowanie.

  • Poprosiliśmy, aby te pieniądze przekazać na rzecz bardziej potrzebujących sportowców. W naszym kraju jest ich wielu – powiedziała w rozmowie ze Sport.pl Paulina Wójtowicz, menedżerka tenisistki.

Świątek korzystała ze stypendium Team 100 Polskiej Fundacji Narodowej w poprzednich dwóch latach. Czym jest to dofinansowanie?

„Team 100 jest pionierskim projektem Polskiej Fundacji Narodowej realizowanym we współpracy z Ministerstwem Sportu oraz Instytutem Sportu – Państwowym Instytutem Badawczym. Celem projektu jest bezpośrednie i pozazwiązkowe wsparcie młodych utalentowanych zawodników, członków kadr narodowych, uprawiających indywidualne dyscypliny olimpijskie i paraolimpijskie, którzy w perspektywie najbliższych lat mają szanse stać się sportową elitą Polski” – czytamy na stronie internetowej Polskiej Fundacji Narodowej.

Każdy z beneficjentów otrzymuje roczne dofinansowanie w wysokości około 40 000 zł.

Komentarz