Czy można iść na zakupy ze zwierzakiem? Nowe przepisy w kilkunastu centrach handlowych

Twój pies nie będzie już musiał czekać na ciebie przed sklepem. Zniesiono zakaz wprowadzania zwierząt do niektórych obiektów handlowych w Polsce. W centrach handlowych należących do EPP czworonogi są mile widziane.

Właściciele zwierząt często napotykają się na zakaz ich wprowadzania na teren sklepów, punktów usługowych, czy galerii handlowych. W przeciwieństwie do wielu krajów na Zachodzie, w Polsce zwierzak na zakupach wciąż wywołuje kontrowersje. Na szczęście niektórzy przedsiębiorcy i najemny lokali liczą się ze zdaniem klientów posiadających zwierzęta domowe, umożliwiając im robienie zakupów czy zjedzenie posiłku razem z pupilem.

Galerie handlowe przyjazne czworonogom

W związku z ogólnopolskim Dniem Praw Zwierząt spółka inwestycyjna EPP będąca największym właścicielem centrów handlowych zlokalizowanych w Polsce wprowadziła nowe zasady. Klienci obiektów handlowych mogą od teraz bezproblemowo zabrać ze sobą pupila na zakupy.

Jak uzasadnia Urszula Matej-Bil, dyrektor komunikacji EPP, zmiany w przepisach są odpowiedzią na potrzeby właścicieli zwierząt domowych, którzy nie mogą zostawić swojego pupila w domu lub nie chcą, aby na nich czekał na zewnątrz lub w nieprzygotowanym do tego miejscu, gdy odwiedzają nasze obiekty.

– Dajemy im możliwość wprowadzania swoich pupili do centrów handlowych pod warunkiem stosowania się do zasad zawartych w regulaminach centrów oraz zadbania o komfort i bezpieczeństwo zwierząt, oraz innych odwiedzających. Chcemy, aby nasze obiekty handlowe były nowoczesnymi miejscami, opowiadającymi na potrzeby szerokiego grona klientów, także tych, którzy chcą je odwiedzić ze swoimi zwierzakami – podaje portal propertynews.pl.

W regulaminie wprowadzania psów na teren galerii handlowej istnieje zapis mówiący o tym, że zwierzę musi znajdować się przez cały czas pod opieką właściciela. Opiekunowie ponoszą pełną odpowiedzialność za zachowanie swoich pupili i są zobligowania do sprzątania po nich.

Ponadto, pies na czas zakupów powinien być zaopatrzony w kaganiec oraz smycz i trzymany na bezpieczną odległość od innych osób. Mniejsze zwierzęta muszą być noszone w specjalnym pojemniku, torbie lub transporterze.

Gdzie można wejść ze zwierzakiem?

Model „pet-friendly” obowiązuje w kilkunastu placówkach należących do EPP. Poniżej znajduje się pełna lista obiektów handlowych:

Galeria Młociny
Galeria Echo
Galaxy Szczecin
Pasaż Grunwaldzki
King Cross Marcelin
Galeria Amber
Galeria Sudecka
Outlet Park
Park Handlowy Zakopianka
Wzorcownia
Galeria Solna
Galeria Twierdza Kłodzko
Galeria Twierdza
Galeria Olimpia
Galeria Veneda
Centrum Echo Przemyśl
Galeria Tęcza

Jeśli nie mamy pewności, czy dana część wspólna, strefa restauracyjna, sklep bądź salon wyrażają zgodę na wizyty zwierzaków, należy rozejrzeć się za specjalnymi oznaczeniami.

W przestrzeni centrów handlowych rozwieszono plakaty dla klientów informujące o możliwości odwiedzin ze zwierzętami. Specjalna naklejka w postaci infografika łapki wraz z informacją „Zwierzaki mile widziane” umieszczane są na witrynach sklepowych.

Komentarz