Kobieta jechała bez tablic bo nie umiała ich zamocować. Policjanci użyli śrubokręta

Okazuje się, że policjanci nie są tylko od wystawiania mandatów. Dowodem na to jest zachowanie dwóch funkcjonariuszy z drogówki w Żaganiu, którzy zatrzymali  do kontroli kobietę jadącą bez tablic rejestracyjnych. Starsza pani, która dopiero je odebrała, nie potrafiła ich zamontować. Wysokość mandatu w takich przypadkach wynosi 3 tysiące złotych. Mundurowi odstąpili od ukarania i wyciągnęli śrubokręt.

We wtorek  mundurowi młodszy aspirant Krystian Chwiedziuk i starszy sierżant Michał Wróblewski  z żagańskiej drogówki zatrzymali samochód marki Opel jadący bez tablic rejestracyjnych — poinformował sierżant sztabowy Arkadiusz Szlachetko, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

Auto prowadziła starsza pani, która oznajmiła, że ma tablice rejestracyjne, które kilka minut wcześniej odebrała w wydziale komunikacji, jednak nie ma narzędzi i sama nie potrafi ich zamontować.

Pomoc zamiast 3 tys. złotych mandatu

„Zgodnie z kodeksem ruchu drogowego wykroczenie polegające na braku zamontowanych legalizowanych tablic rejestracyjnych w miejscu konstrukcyjne do tego przeznaczonym jest zagrożone mandatem karnym w kwocie do 3 tysięcy złotych” — informuje Arkadiusz Szlachetko.

Policjanci odstąpili od ukarania kobiety i zaoferowali pomoc.

„Funkcjonariusze przykręcili odpowiednie ramki, a następnie zamontowali tablice rejestracyjne” — podał rzecznik żagańskiej policji.

Źródło: lubuska.policja.gov.pl

Komentarz