9 „zasad mocy”. Warto je znać, aby życie stało się piękniejsze

Niewiedza może stać się źródłem cierpienia. To o czym myślimy i co czujemy, o czym marzymy każdego dnia, może mieć ogromny wpływ na rzeczywistość. Poniżej przedstawiamy 9 wybranych praw, które mogą pomóc w dochodzeniu do harmonii z samym sobą. Dzięki stosowaniu prostych zasad łatwiej można osiągnąć spokój ducha i szczęście, nie przekraczając jednocześnie granic, aby nikogo nie krzywdzić. Chociaż niektóre z nich wydają się banalne i przecież „każdy o nich wie”, to warto się zastanowić, jak często pamiętamy o tym w codziennym życiu.

Prawo przyczyny i skutku

To, co dajemy innym, prędzej czy później do nas wraca. Każdy zapewne przekonał się o tym na własnej skórze. Chociaż często zachowanie otaczających nas osób nie zachęca do uśmiechu, warto mieć na uwadze, że to, jak traktujemy innych, wpływa na to, jak oni traktują nas. Dobrze jest pamiętać o tej zasadzie zarówno w odniesieniu do obcych, jak i najbliższych nam osób, a ana pewno zaprocentuje ona w przyszłości życzliwością i szacunkiem.

Prawo miłości

Wszyscy potrzebujemy miłości. Uczucie zawiera w sobie mnóstwo innych: akceptację, szczerość, czułość, troskę, gotowość do oddania, niesienia odpowiedzialności, nadzieję, bezinteresowność, szczodrość. Im więcej sami przejawiamy te cechy w działaniach, tym więcej otrzymamy od świata. Strach, zazdrość, uzależnienie, manipulacja, kontrola, pretensje, wymówki tylko niszczą relacje.

Prawo mocy słowa

Warto pamiętać o tym, jaką moc mają słowa. Mogą podnosić na duchu i być pomocne, ale również niszczyć i ranić. Etykiety, oskarżenia, złośliwość tworzą w duszy rany, które goją się bardzo długo. W duszy każdego człowieka mieszka dziecko, które boi się odrzucenia. Pamiętaj o tym i korzystaj z mocy swoich słów tylko po to, aby wspierać, chwalić, mówić rzeczy dobre.

Prawo podobieństwa

Znane powiedzenie mówi o przyciągających się przeciwieństwach. Na pewno coś w tym jest, ale istnieje też inna zasada, która mówi o tym, że przyciągamy takich ludzi, jakimi sami jesteśmy. Chcesz, aby otaczali Cię uprzejmi i serdeczni ludzi, bądź takich dla nich.

Prawo zaufania

Miłość nie może istnieć bez zaufania. Człowiek nieufny robi się podejrzliwy, niespokojny i pełen obaw. Jego partner czuje się wówczas, jakby utkwił w emocjonalnej pułapce, wydaje mu się, że nie może swobodnie oddychać. Zazdrość to strach przed samotnością, niska samoocena i brak miłości do siebie. Zaufanie to warunek miłości.

Prawo szczerości

Miłość nie jest nam dana raz na zawsze. Niektórym jednak wydaje się, że wystarczy, że kochają. Niestety tak nie jest. Od nas zależy, co zrobimy z darem, który otrzymaliśmy. Albo będziemy o niego dbać i starać się, albo sprawimy, że zacznie obumierać.

Zaufanie to woda, bez której miłość więdnie. Otwartość i szczerość, mówienie drugiej osobie o swoich uczuciach, wspieranie, chwalenie jest jak słońce, które sprawia, że uczucie rośnie w siłę. Wewnętrzne dziecko każdego z nas pragnie akceptacji i przytulenia.

Prawo obdarowania

Chcesz, aby Cię kochano? Daj miłość innym. Skup się na cieple, które chcesz przekazać komuś bliskiemu, a nie na tym, co będziesz z tego mieć.
Kochać oznacza podarować część siebie bezinteresownie i bezwarunkowo. Obdarowywać, a nie poświęcać się. Pamiętaj, że zapas miłości jest nieograniczony. Nie tracisz jej, gdy nią obdarowujesz. Jednym z powodów, dla których ludzie rzadko kochają, jest oczekiwanie, aż ktoś ich pokocha. Miłość jest bezwarunkowa i nie żąda niczego w zamian. Tajemnica szczęśliwych relacji na całe życie tkwi w myśleniu, co możesz dać, zamiast co możesz wziąć.

Prawo dotyku

Dotyk to jeden z najsilniejszych bodźców do okazywania miłości, burzący mury i umacniający związek. Dotknąć kogoś to dotknąć jego duszy. Dlatego, gdy jest nam źle, jesteśmy obrażeni, mówimy „nie dotykaj mniej”. Przytulaj człowieka, którego kochasz tak często, jak jest to możliwe. Trzymajcie się za ręce.
Dotyk jest odprężający, zmniejsza stres, zwiększa odporność, poprawia humor. Im więcej przytulania, tym mniej chorób i dolegliwości. Nie tylko duszy, ale i ciała.

Prawo wolności

Kochanie to dawanie wolności. Pozwól partnerowi podejmować decyzje, słuchaj, dyskutuj, dawaj wybór. Każdy ma prawo decydować o tym, jak chce żyć. Potrzebujemy własnej przestrzeni i raczej nikt nie lubi tkwić w pułapce. Jeśli kogoś kochasz, to uwzględniasz i szanujesz jego życzenia i potrzeby.

Komentarz