Kobieta umieściła aparat przy karmiku dla ptaków. Oto co udało jej się „złapać”

Czas zamknięcia sprawił, że niektórzy odkryli nowe hobby, o którym normalnie nawet by nie pomyśleli. Niektórzy zaczęli rysować lub robić na drutach, inni zainteresowali się stałymi gośćmi w ich ogrodach. Jedną z takich osób jest kobieta o imieniu Lisa, która dzieli się w mediach społecznościowych swoją fascynacją małymi zwierzętami. Jej hobby w rzeczywistości nie ma jednak nic wspólnego z lockdownem, gdyż zaczęła dokarmiać i obserwować ptaki w swoim ogrodzie kilka lat temu, po tym, jak przeprowadziła się z Niemiec do Michigan.

Lisa regularnie fotografuje z bliska ptaki odwiedzające karmniki w jej ogrodzie. Jej zdjęcia pokazują, jakie to ciekawe i wyjątkowe zwierzęta. Do karmika trafiają czasem inne zwierzęta, które poszukują pożywienia, co czyni galerię jeszcze ciekawszą.

Jest coś uspokajającego i bardzo zabawnego w obserwowaniu ptaków, nawet jeśli patrzymy na nie tylko na ekranie.

Lisa obserwuje i fotografuje ptaki od 2012 roku. Co nadal fascynuje ją tym hobby?

„Nadal jestem zauroczony pięknem ptaków, szczegółami ich piór, a także bawię się ich wybrykami. Fotografowanie scen, których wcześniej nie widziałem, jest ekscytujące, umieszczając kamery w różnych miejscach lub po prostu mając szczęście. Czas migracji jest zawsze ekscytujący, ponieważ nigdy nie wiadomo, kto może przyjść z niespodziewaną wizytą ” – powiedziała Lisa w wywiadzie dla portalu Bored Panda.

„Odkąd osiedliłam się w stanie Michigan, poznałam bardzo dobrze ten region. Jest tu tak wiele różnorodności, że nigdy nie można przestać odkrywać. Dowiedziałem się, jaki wpływ my, ludzie, mamy na przyrodę, równowagę i rozwój siedlisk ptaków. Kiedy wycina się drzewa, aby zrobić miejsce dla szerszych dróg lub większej liczby osad, może ucierpieć duża populacja ptaków i innych zwierząt. Kiedy rozpylamy chemikalia na nasze trawniki, ptaki i zwierzęta mogą również zostać poszkodowane. Ja zawsze staram się, aby moje podwórko było przyjazne dla ptaków. Szukam roślin i krzewów, które nie tylko pełnią funkcje ozdobne, ale także są pożywne dla skrzydlatych przyjaciół. W mediach społecznościowych spotykam się z różnymi reakcjami, jednak ludzie, którzy kochają ptaki, to przeważnie bardzo przyjazne osoby”.

Komentarz