Policyjny pies rzucił się na policjanta, który zaatakował protestującego. „Postąpił tak, jak go nauczono”.

W Wielkiej Brytanii narastają napięcia, a protestujący i policjanci ścierają się na ulicach Bristolu. Protestujący sprzeciwiają się „Ustawie o policji, przestępstwach, wyrokach i sądzie”, która daje brytyjskiej policji szersze uprawnienia i swobodę w określaniu, czy demonstracje stanowią jakiekolwiek zagrożenie.

Na Twitterze pojawił się film, na którym widać, jak policjant w brutalny sposób zaatakował fotografa prasowego, a następnie został ugryziony przez psa policyjnego. „Zwierze najwyraźniej zareagowało tak, jak zostało wyszkolone” – komentuje jeden z obserwatorów.

Nie ważne, po której stronie stoimy, trzeba przyznać, że sytuacja jest bardzo złożona. Podczas protestów ranni zostali zarówno protestujący, jak i policjanci. Jest to fakt, który nie usprawiedliwia żadnej ze stron od używania przemocy.

Powód, dla którego pies zachował się w ten sposób i ugryzł funkcjonariusza, nie jest do końca jasny.

Film z protestu został opublikowany przez Apex World News, a później udostępniony przez użytkowników Twittera.

Podczas gdy niektórzy użytkownicy mediów społecznościowych wychwalali zwierzę za reakcję wobec funkcjonariusza, policja wyraziła podziw dla sposobu, w jaki psy służbowe pomagały utrzymać porządek podczas protestów 21 marca.

2 thoughts on “Policyjny pies rzucił się na policjanta, który zaatakował protestującego. „Postąpił tak, jak go nauczono”.

 • 31/03/2021 at 20:55
  Permalink

  Jest jeden pies. Pies jest sędzią sprawiedliwym, który za dobro wynagradza, a za zło karze.

  Reply
 • 08/04/2021 at 15:39
  Permalink

  Owczarki niemieckie mają w zwyczaju atakować agresora, albo rozdzielać walczące strony. Czasem emocje biorą górę, pomimo tresury. Pies potrafi zaatakować bez komendy, kiedy poczuje się zagrożony.

  Reply

Komentarz

%d bloggers like this: