Pan Ignacy w wieku 83 lat obronił doktorat

Pan Ignacy Skrzypek jest doskonałym dowodem na to, że nigdy nie jest za późno na rozwój i naukę. Mężczyzna w wieki 83 lat obronił pracę doktorską na Wydziale Historii UAM. Zgodnie z informacją przekazaną przez uczelnię, pan Ignacy jest najstarszym doktorantem w historii swojego wydziału.

Na studia można się zapisać w każdym wieku, wystarczą chęci i determinacja. Dowodem tego jest pan Ignacy Skrzypek. Mężczyzna jest z wykształcenia i zamiłowania archeologiem, który swojej pasji poświęcił całe życie. Przez lata kierował Działem Archeologicznym Muzeum w Koszalinie.

„To postać ceniona w środowisku badaczy dziejów Pomorza Zachodniego i tamtejszych muzealników” — napisano w poście na facebookowym profilu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Udana kariera naukowa oraz ugruntowana renoma wśród specjalistów w swojej dziedzinie nie powstrzymały pana Ignacego przed dalszym rozwojem. 10 stycznia 2023 roku 83-latek obronił pracę doktorską pt. „Dzieje muzealnictwa na Pomorzu Zachodnim do roku 1945” na Wydziale Historii UAM.

Doktorat był owocem wieloletnich studiów pana Ignacego w zakresie regionalistyki i związanych z nią dziejów pomorskiego muzealnictwa. Mężczyzna, obroniwszy swoją rozprawę w wieku 83 lat, zapisał się na kartach historii wydziału jako najstarszy doktorant.

Imponujące osiągnięcie wzbudziło podziw wśród internautów, którzy masowo komentują post UAM na Facebooku. Setki użytkowników serwisu gratulują panu Ignacemu, wielu wskazuje także, że 83-latek jest dla nich inspiracją.

„Wspaniałe! Ogromne gratulacje! Podwójnie gratuluję — doktoratu i przełamywania stereotypów związanych z wiekiem”.

„Gratulację. Podziwiam Pana za to, że ma Pan tyle determinacji i pracowitości. Brawa👏👏👏„.

Każdy wiek jest dobry na jedną z największych przygód życiowych-przygodę z nauką, a przy tym znakomitą zabawę:) Gratuluję serdecznie:)„.

— czytamy w komentarzach.

Komentarz