Pracownicy sortowni odnaleźli wyrzucone przez pomyłkę 25 tys. dolarów

Czy zdarzyło wam się kiedyś wyrzucić coś przez przypadek? Co, jeśli byłoby to coś o dużej wartości?

Historia, która przydarzyła w ubiegłym tygodniu pewnej rodzinie z hrabstwa Lorain mogła zakończyć się katastrofą, gdyby nie zdecydowane działanie i determinacja pracowników firmy Republic Services, zajmującej się zbieraniem odpadów stałych w Oberlin.

Ciężarówki Republic Services przez 6 dni w tygodniu zbierają 4500 ton śmieci, które przewożą na składowisko odpadów w Oberlin.

– Ciężarówki przywożą śmieci z każdego kierunku, od centrum Cleveland aż do Vermilion – powiedział kierownik operacyjny Gary Capan.

Ubiegła środa rozpoczęła się jak każdy inny dzień w firmie, dopóki Gary Capan nie odebrał wiadomości od zdenerwowanej mieszkanki, która poinformowała, że przez przypadek wyrzuciła coś ważnego.

– Okazało się, że to 25 000 dolarów – powiedział Capan.

– Przy okazji porządków w domu swojej babci, wnuczki sprzątały jej lodówkę, wyrzuciły wszystkie stare rzeczy z zamrażarki i włożyły do worka na śmieci. Później usłyszały od babci „Hej, tam była koperta z 25 000 dolarów!” – wspomina Capan.

Capan powiedział, że natychmiast podjęli działania, aby znaleźć wyrzucone przez przypadek pieniądze.

– Jeden zespół próbował wyśledzić kierowcę i dowiedzieć się dokładnie, jaka jest jego lokalizacja i czy dotarł już na wysypisko – powiedział Capan.

Powiedział, że kiedy śmieci trafią na wysypisko, to koniec gry.

– Gdy śmieci trafiają na wysypisko, spychacze natychmiast zaczynają je wpychać na górę, po czym są zasypywane, aby rozpocząć proces składowania. Robimy tak przez cały czas. Jeśli coś tam spadnie, nie można już tego znaleźć – powiedział Capan.

Na szczęście kierowca ciężarówki nie zostawił jeszcze ładunku na wysypisku, więc Capan i jego zespół poczynili przygotowania, aby można było zrzucić sześciotonowy ładunek w centrum recyklingu w Oberlin.

– Powiedziałem zdenerwowanym dziewczynom, że jeśli koperta tam jest, na pewno ją znajdziemy  – powiedział Dan Schoewe, kierownik operacyjny w centrum recyklingu.

Schoewe był jednym z 10 pracowników, którzy wskoczyli w poszukiwaniu pieniędzy i był szczęściarzem, który zauważył właściwy worek.

– Nie mogłem uwierzyć, że zajęło to tylko 10 minut. Właścicielki zguby były tak szczęśliwe, że niemal płakały – powiedział Schoewe.

Schoewe powiedział, że przez lata zespół Republic Services znajdował dla swoich klientów wyrzucone przypadkiem czeki, biżuterię i gotówkę, jednak nie zawsze jest to łatwe.

– To może być bardzo, bardzo trudne. Rzadko udaje nam się znaleźć coś dla kogoś. To jest największa odnaleziona zguba, jaką widziałem, a pracuję tu od 30 lat – powiedział Schoewe.

Szybka reakcja i praca zespołowa zaowocowały szczęśliwym zakończeniem dla rodziny Lorain County.

– Zakończenie tej historii sprawiło, że poczułem się dobrze. Wszyscy cieszymy się, że mogliśmy pomóc – powiedział Capan.

 

Źródlo: news5cleveland.com

Komentarz