We Włoszech powstał hotel współdzielony z milionową kolonią pszczół

Włoski pszczelarz Rocco Filomeno postanowił zarazić innych swoją pasją. Współpracując z architektami i ochotnikami stworzył niewielkich rozmiarów dom, w którego ściany wbudowano dziewięć uli. Do każdego z nich można zajrzeć  z wnętrza domu. Można też spędzić noc w pokoju sąsiadującym z milionową kolonią pszczół, co jest oczywiście w pełni bezpieczne. Projekt ma na celu zwrócenie uwagi na zagrożenie tych cennych owadów.

Pszczelarz Rocco Filomeno żywi ogromną pasję i szacunek dla owadów zapylających, jednocześnie jest bardzo zaniepokojony zjawiskiem ich wymierania. Dlatego też, aby pokazać ludziom, jak niezwykłe są to stworzenia i nieco opowiedzieć o ich znaczeniu, wpadł na pomysł budowy niecodziennego domu. Choć bliższe prawdy byłoby stwierdzenie, że jest to raczej prosta, ale niezwykła sypialnia.

Pszczelarz z pomocą projektanta Davide Tagliabue postawił w swoim oliwnym gaju na obrzeżach wioski Grottole w południowych Włoszech drewnianą konstrukcję, w którą wbudowanych jest dziewięć uli. Goscie którzy zamieszkają w nietypowym hotelu, mogą przysłuchiwać się wydobywającym się zza ścian pomieszczenia dźwiękom, które towarzyszą codziennej pracy pszczół. To niezwykłe doświadczenie potęguje dodatkowo aromat pszczelich wyrobów, a także możliwość podglądania robotnic.

Pomieszczenie, które mieści dwa oddzielne łóżka, zostało wyposażone w przeszklony klosz zamontowany przy suficie, do którego pszczoły chętnie wlatują. Dodatkowo przy każdym ulu wbudowanym w ściany budynku, zamontowano niewielkie okienka, tak aby można było zobaczyć, co dokładnie dzieje się w jego wnętrzu. Gospodarz zapewnia, że pomieszczenie zostało tak zaprojektowane, aby żaden z owadów nie przedostał się do środka, a goście mogli się zrelaksować w tej zintegrowanej pasiece.

Ci, którzy nie obawiają się nocy spędzonej w towarzystwie milionowej kolonii pszczół, będą mogli zarezerwować pobyt w Wonder Bee & Bee już od 1 czerwca, za pośrednictwem Airbnb. Co istotne, dochód uzyskany z wynajmu budynku przekazywany będzie na projekty ochrony pszczół prowadzone przez organizację pozarządową Wonder Grottole. Cena za noc, według oferty wskazanej na platformie bookingowej, wynosi obecnie ok 700 zł.

Komentarz