58-latka szyje niesamowite kostiumy na emeryturze

Nadmiar wolnego czasu na emeryturze może często być powodem nudy. 58-letna Marinie Badianove St. Petersburga poradziła sobie z tym problemem znakomicie. Kobieta tworzy własne kostiumy, współpracuje z nią kilku utalentowanych fotografów.

Emerytka wykonała do tej pory dziesiątki kostiumów w tematyce steampunk, historycznym, folkloru czy baśni. Wszystko zaczęło się od sesji zdjęciowej jej córki, na którą musiała wybrać ubrania. Spodobało jej się to do tego stopnia, że zaczęła sama ubierać się na takie okazje.

Elegancka dama wróciła pewnego dnia do domu, ubrana w stylu boho, a znajomy fotograf zrobił jej sesję zdjęciową.

58-latka była podekscytowana i jednocześnie przerażona, ponieważ nie do końca wiedziała, co robi. Postanowiła jednak zdobyć trochę doświadczenia, wzięła udział w kolejnej sesji zdjęciowej i odniosła sukces. Od tamtego momentu tworzenie oryginalnych strojów stało się jej pasją. Był to rok 2015.

Marinie Badianove przez ostatnie sześć lat stała się piratką, cesarzową, księżną, starą wiedźmą, czarownicą, wieśniaczką, ponurą damą w stylu steampunk, oraz wieloma innymi postaciami.

58-latka jest byłą uczennicą szkoły filmowej Julii Sobolewskiej i w tematyce kostiumów wykazuje się dużym talentem. Kobieta sama tworzy rekwizyty i przebrania. Oprócz szycia daje także bezpłatne lekcje. Materiały pozyskuje ze sklepów z używaną odzieżą oraz pchlich targów, gdzie, jak twierdzi, znajduje wiele skarbów.

Marina poznała wielu przyjaciół w społeczności cosplayerów. Jak twierdzi, młodzi pasjonaci tego nurtu wnoszą do jej życia pozytywną energię oraz dają jej wskazówki dotyczące pozowania i innych rzeczy. Jest bardzo szczęśliwa, że to hobby daje jej szansę na kontakt z ludźmi, którzy doceniają to, co robi.

Nasza bohaterka dzięki swoim kostiumom miała nawet niewielką rolę w dramacie historycznym. Grała kobietę z kwiatami. To doświadczenie niezwykle jej się podobało. Marinie Badianove pokazuje, że życie nie kończy się na emeryturze, kobieta jest doskonałym przykładem radości, jaką można odczuwać na tym etapie życia. Sami jesteśmy zachwyceni jej osobą, a Wam jak się podoba?

Źródło: vk.com

 

Komentarz