Nieznajoma zebrała 130 tys., by pomóc 82-letniej pracownicy hipermarketu spłacić dług medyczny

82-letnia Carmen Kelly pracowała w supermarkecie, aby spłacić dług medyczny. Pomogła jej nieznajoma, która podeszła, aby porozmawiać. Założona przez nią internetowa zbiórka przeszła wszelkie oczekiwania.

Wzruszającą historię opisał tuż przed świętami amerykański portal Today. Elizabeth Rizzo spotkała 82-letnią Carmen Kelly w supermarkecie. Po krótkiej rozmowie i pytaniu, czemu wciąż pracuje, dowiedziała się, że seniorka ma do spłacenia dług medyczny w wysokości 10 tysięcy dolarów.

Rizzo poruszona spotkaniem, założyła zbiórkę pieniędzy i udostępniła pierwszy film z udziałem Kelly, w którym zachęcała innych użytkowników do wpłacania datków.

Udało się zebrać 130 tysięcy dolarów, na pomoc 82-latce

„Byłam na zakupach w Walmarcie w Arizonie i rozmawiałam z 82-letnią Carmen, która zajmuje się witaniem kupujących. Opierała się na wózku sklepowym, w środku którego miała swoją laskę ortopedyczną. Widok tej kobiety, która w tak zaawansowanym wieku musi pracować, złamał mi serce. (…) Zapytałam Carmen dlaczego pracuje w wieku 82 lat. Odpowiedziała, że robi to z powodu wysokich rachunków medycznych” — opisała na stronie zbiórki Rizzo.

@jojo1864 #walmart #walmartcarmen #walmartfundraiser #kindnessmatters🦋 #kindnessmatters #helpothersinneed #bekindtoeveryone #poverty @rustywarrenknockersupgal ♬ party monster – xxtristanxo

Po zebraniu pierwszych pięciu tysięcy dolarów Rizzo ponownie odwiedziła Kelly w pracy, by przekazać jej dobre wieści. Całość spotkania nagrała i udostępniła na swoim koncie w social mediach. Jak przekazała portalowi Today, choć w ciągu kolejnych dni ciągle udostępniała treści związane z Kelly, to właśnie to wideo napędziło zbiórkę. W jej ramach, w ciągu zaledwie dziesięciu dni od założenia, udało się zebrać ponad 130 tysięcy dolarów. Kwota ta może się jeszcze zwiększyć — zbiórka jest nadal aktywna.

@rustywarrenknockersupgal #walmartcarmen #fundraiserwalmart #lizrizzo #carmen #fundraiser ♬ original sound – Rusty Warren

— Nie ma słów, które mogłyby oddać to, jak się teraz czuję — stwierdziła Kelly, gdy dowiedziała się jaką kwotę udało się zebrać nieznajomym internautom.

— Nie chodzi o pieniądze, a o radość dzielenia się i troszczenia się o innych – opowiadała w rozmowie z portalem Elizabeth Rizzo, założycielka zbiórki.

82-latka nie zamierza przechodzić po zakończeniu zbiórki na emeryturę

Kobiety zbliżyły się do siebie od czasu przypadkowego spotkania w sklepie. Obecnie wciąż utrzymują kontakt. W social mediach Rizzo można śledzić nagrania z ich wspólnych spotkań. Sama Kelly, po otrzymaniu środków ze zbiórki, planuje kontynuować pracę w supermarkecie. Chce jednak zmniejszyć jej wymiar godzinowy. 82-latka zastanawia się również nad zakupem nowego domu.

— Byłam zaskoczona kwotą, jaką udało się nam zebrać. Byłam naprawdę zszokowana, ale wierzę w dobro ludzi i wierzę, że jeśli dotkniesz ich serc, w jakiś sposób zbiorą się razem — przekazała w rozmowie z Today założycielka zbiórki, Elizabeth Rizzo.

Źródło: Today, Go Fund Me

Komentarz