Piękna akcja pianisty na granicy z Ukrainą

Polacy spontanicznie pomagają ludziom uciekającym przed wojną. Nie brakuje pięknych gestów wśród zwykłych osób. Doskonałym przykładem jest pianista, który zrobił coś pięknego, by podnieść na duchu przerażonych i zrezygnowanych uchodźców.

Na granicy są tłumy, nie tylko uciekających z Ukrainy, ale też pomagających im Polaków. Ludzie robią, co mogą, by pomóc potrzebującym. Oprócz praktycznych form wsparcia nie brakuje też pięknych gestów solidarności. Na taki zdobył się pewien pianista, który na przejściu granicznym w Korczowej grał dla uchodźców na fortepianie.

Wokół mężczyzny panował chaos, jednak on zdawał się tym nie przejmować, tylko kontynuował grę. O geście pianisty poinformowały media na całym świecie.

„Krótka chwila na piękno pośród chaosu wojny. Pianista na polskiej granicy usiadł do klawiszy i gra, podczas gdy autobusy wjeżdżają do Polski” — relacjonuje prezenterka NBC News, a w tle słychać utwór „L’Amour Toujours” Gigi D’Agostino grany na fortepianie. W oryginale jest to melodia dobrze znana z dyskotek, więc jej wersja takiej w formie może zaskakiwać słuchaczy.

Pod postem z nagraniem pojawiło się wiele komentarzy, których autorzy doceniają ten mały gest solidarności z Ukraińcami: „piękne”, „wzruszające” — piszą internauci.

 

Komentarz