Fotografka uczy i podpowiada, jak wychodzić ładnie na zdjęciach

Zdecydowanej większości osób zależy na tym, jak postrzegają je inni ludzie. Dbanie o wizerunek jest naturalną, ludzką cechą. Oczywiste jest, że chcemy wyglądać jak najlepiej, zarówno na żywo, jak i na zdjęciach. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy dużą popularność zyskały media społecznościowe.

Robienie zdjęć nie jest niczym trudnym, lecz uchwycenie ładnych kadrów, to już pewna forma sztuki. Niektóre osoby, dzięki doświadczeniu, czy wrodzonej intuicji, wiedzą doskonale jak pozować przed obiektywem, jednak większość osób nie zwraca na to zbyt dużej uwagi. Tym drugim przychodzi z pomocą fotografka z Chicago, Bonnie Rodríguez Krzywicki, która dzieli się w sieci swoim doświadczeniem, oraz poradami, które pomagają wyjść ładnie na zdjęciu.

Artystka stworzyła doskonałą listę zaleceń i zakazów, które warto naśladować. Poniżej przedstawiamy kilkadziesiąt z nich.

 

 

 

„Niektóre zdjęcia, które są uznawane za najlepsze na świecie, nie są koniecznie zgodne z regułami kompozycji, ponieważ ich układ jest o wiele lepszy, dzięki ich łamaniu” – mówi profesjonalistka, dodając, że musimy być otwarci na eksperymentowanie i naginanie zasad, a także wychodzenie poza strefę komfortu.

Zdjęcie 1: Często mamy tendencję do wysuwania rąk do przodu, przez co tracimy pożądany kształt.

Zdjęcie 2: Wyeksponuj talię, kładą na niej rękę.

W fotografii sportowej czas otwarcia migawki ma kluczowe znaczenie, natomiast podczas fotografowania krajobrazów jest odwrotnie. Fotografia przyrodnicza jest połączeniem obu poprzednich. Często dobre zdjęcie jest też kwestią szczęścia oraz czasu reakcji fotografa.

Zdjęcie 1: Jak można poprawić tę fotografię?
Zdjęcie drugie: Zacznijmy od prostej białej sukienki. Będzie to centralny element, dodajmy kapelusz i okulary, aby nadać mu trochę charakteru.

Wykorzystaj sukienkę, którą masz na sobie. Sukienka na pierwszym zdjęciu jest urocza, jednak na fotografii nie widzimy cech, które sprawiają, że pozująca poczuje się bardziej atrakcyjna. Jeśli twoja sukienka ma rozcięcie, pokaż to.

Powtarzalność i wysiłek są kluczem do sukcesu. Jeśli więc kiedykolwiek zauważysz, że przegapiasz doskonałe ujęcie, nie przerywaj. „Próbuj dalej, a to się w końcu opłaci. Może nie tak szybko, jak byś chciał, ale podobnie jak ze wszystkim innym, jeśli wystarczająco nad tym popracujesz, w końcu przyjdą efekty. ”

W naszym dynamicznym i nowoczesnym świecie brakuje nam cierpliwości. Istnieje tendencja do robienia wszystkiego w pośpiechu. „Czasem trudno jest o cierpliwość podczas robienia zdjęć, na przykład na wakacjach z rodziną. Ja jestem osobą, która musi poświęcić trochę więcej czasu i popracować nad scenerią” – wyznaje fotografka.

Zdjęcie 1: Jeśli źródło światła jest za tobą, po pierwsze tracisz szczegóły, po drugie twoja twarz się świeci, po trzecie trudniej jest edytować takie zdjęcie.

Zdjęcie 2: Gdy światło pada z przodu: 1. Widać naturalny połysk. 2. Jest łatwe do edycji. 3. Zdjęcie ma lepszą jakość.

 

Szalik w ruchu wygląda naprawdę super.

Uroczy węzeł z koszuli podkreśli Twoje kształty.

Otwarta poza, głowa do góry. Widzisz różnicę?

Źródło: facebook.com

Komentarz