W łódzkim zoo urodził „myszojeleń”

Myszojelenie to jedne z najmniejszych ssaków kopytnych. To właśnie dzięki małym rozmiarom zyskały sobie popularność. Nowy przedstawiciel tego gatunku przyszedł na świat w Łodzi, a zdjęcia samiczki pojawiły się już w mediach społecznościowych.

Kanczyl mniejszy jest nazywany również kanczylem jawajskim to najmniejszy z ssaków kopytnych, który osiąga około 50 cm wysokości i wagę 2 kg. Jego kończyny mają średnice poniżej centymetra.

Nowy mieszkaniec Łódzkiego zoo

Nowy przedstawiciel gatunku przyszedł na świat 8 kwietnia

„Naszym opiekunom udało się właśnie ustalić jej płeć. Samica chętnie spaceruje po wybiegu i czuje się bardzo dobrze. Wkrótce będziemy wybierać dla niej imię. Dodajmy, że zwierzęta urodzone w tym roku w łódzkim Zoo otrzymują imię na literę M” – czytamy.

Myszojelenie żywią się głównie roślinami oraz drobnymi bezkręgowcami. Prowadzą skryty i przeważnie nocny tryb życia, a samce znane są z zaciekłości w obronie własnego rewiru.

„Posiadają bardzo długie kły, których używają podczas walki. Co więcej, by odstraszyć rywala, tupią kopytkami – częstotliwość uderzeń o podłoże może dojść do 7 na sekundę!” – informuje łódzkie zoo.

Komentarz