Siedmioletnia Amelka uratowała swoją babcię

Choć ma zaledwie siedem lat, zachowała się bardziej dojrzale niż niejeden dorosły. Amelka wezwała pomoc, kiedy jej chora na cukrzycę babcia przewróciła się i uderzyła w głowę. Wykazała się przy tym niezwykłą pomysłowością, nie mając telefonu, zaalarmowała kolegów z klasy i nauczycieli przez Internet.

Babcia Amelii, pani Regina, jest chora na cukrzycę. Kobieta poczuła się gorzej i upadła na podłogę, rozbijając sobie głowę. Na szczęście w pokoju obok była jej siedmioletnia wnuczka, która miała akurat zdalną lekcję.

– Zauważyła, że się wywróciłam, krew mi leciała, więc wiedziała, że to nie jest błaha sprawa – powiedziała w wywiadzie dla Polsat News babcia dziewczynki.

Wezwała pomoc przez internet

Mimo stresującej sytuacji Amelka zachowała zimną krew, mimo braku telefonu postanowiła działać.

– Najpierw pomogłam babci wstać i zaprowadziłam ją do pokoju, a później wezwałam pomoc – powiedziała dziewczynka.

Siedmiolatka miała wówczas przerwę w zdalnych lekcjach. Wpadła jednak na pomysł, by poprzez połączenie na Skypie poinformować o sytuacji kolegów z klasy i nauczycieli.

W międzyczasie dziewczynka zaalarmowała również sąsiadów, którzy pospieszyli jej z pomocą. Na miejsce przyjechała też dyrektor szkoły i karetka pogotowia. Pani Regina trafiła do szpitala.

Ojciec dziewczynki jest bardzo dumny z jej postawy.

– Popłakałem się dwa razy. Raz ze szczęścia, a drugi raz ze strachu, że mogło się coś stać. Widzę jednak, że moja córka jest najmądrzejsza – powiedział Jan Wiśniewski.

Bohaterska postawa

Pani Regina wyszła ze szpitala po 11 dniach. Na szczęście skończyło się na strachu i dwóch szwach na głowie.

Nauczyciele Amelki również nie kryją dumy.

– Poruszyła nas wszystkich. Wszyscy udzieli jej pomocy i szybko zareagowali – powiedziała Katarzyna Duch, nauczycielka.

Postawę dziewczynki doceniły także regionalne władze, które przekazały siedmiolatce upominki.

„O takim zachowaniu należy mówić głośno i je doceniać. Brawo za bohaterską postawę!!!” – napisano na Facebooku sołectwa Kalsk.

Źródło: polsatnews.pl

Komentarz