Minnesota raportuje zero nowych zgonów z powodu COVID-19 po raz pierwszy od miesięcy

Chociaż urzędnicy ds. zdrowia są zaniepokojeni rozluźnieniami w zakresie noszenia maseczek i innych środków zapobiegawczych, w stanie Minnesota, po raz pierwszy od kwietnia 2020 roku ogłoszono zero dziennych zgonów z powodu COVID-19. Wiadomość ta niesie ze sobą nadzieję, po roku pandemii na całym świecie.

Stan Minnesota zgłosił w sumie 6782 zgonów z powodu powikłań spowodowanych COVID-19. Urzędnicy ds. zdrowia nadal są zaniepokojeni tym, że nowe, bardziej zakaźne warianty wirusa mogą zakłócić postęp walki z pandemią w stanie Minnesota. Stan ten, podobnie jak reszta świata ciągle zmaga się z wyścigiem między liczbą zaszczepionych a nowymi mutacjami wirusa.

Celem rządu Tima Walza jest zaszczepienie 80% kwalifikujących się mieszkańców Minnesoty w wieku powyżej 16 lat, w celu uzyskania odporności zbiorowej w całym stanie. W oparciu dane federalne, 40% kwalifikujących się mieszkańców Minnesoty otrzymało pierwszą dawkę szczepionki, a 23,8% zakończyło szczepienie.

Szczepionka jest traktowana priorytetowo dla osób starszych, pracowników służby zdrowia, nauczycieli, rezydentów długoterminowej opieki zdrowotnej i osób w wieku młodszym z określonymi schorzeniami lub zawodami wysokiego ryzyka. Stan szacuje, że 79% seniorów otrzymało już szczepionkę, co może być przyczyną niskiej śmiertelności.

Nawyki mieszkańców Minnesoty dotyczące zaleceń związanych z pandemią ulegają zmianie. Zmniejsza się liczba osób noszących maseczki, ludzie więcej się przemieszczają.

Źródło: startribune.com

Komentarz