Błyskawiczna reakcja! Kobieta uratowała niemowlę

Gdyby nie zdecydowane działanie pracowniczki TSA (Administracji ds. Bezpieczeństwa Transportu), mogłoby dojść do tragedii. Do zdarzenia doszło na lotnisku w amerykańskim Newark. Matka niemowlaka wpadła w panikę, gdy zobaczyła, że jej dziecko nie oddycha. Na szczęście w pobliżu była Cecilia Morales. Kobieta błyskawicznie ruszyła na pomoc i uratowała niemowlę. Sytuacja została zarejestrowana przez kamerę monitoringu.

O bohaterskiej postawie Cecilii Morales poinformowała w komunikacie prasowym amerykańska Administracja ds. Bezpieczeństwa Transportu.

Do groźnej sytuacji doszło w punkcie kontroli bezpieczeństwa. Jedna z pasażerek wpadła w panikę, kiedy zorientowała się, że jej dziecko się dusi. Kobieta gorączkowo rozglądała się dookoła, wzywając pomocy.

Na szczęście przy punkcie kontroli bagażu była Cecilia Morales, która w TSA została zatrudniona zaledwie dwa miesiące temu. Nowa pracowniczka ma 10 lat doświadczenia w ratownictwie medycznym, więc wiedziała dokładnie, jak się zachować.

Najpierw krzyczała do matki, co powinna zrobić, ale gdy zrozumiała, że kobieta jest zbyt przerażona, by działać, Morales ruszyła na pomoc. Przeskoczyła przez taśmę, na której pasażerowie zdają bagaż i udzieliła pomocy niemowlęciu. Sytuacja została zarejestrowana przez kamerę monitoringu i umieszczona w mediach społecznościowych.

Pomoc małym dzieciom wygląda inaczej niż pomoc dorosłym. Morales ostrożnie odwróciło dziecko na plecy i położyła na przedramieniu z główką skierowaną w dół. Głowę podtrzymywała dłonią. Poklepała niemowlę po plecach. Dziecko nie zareagowało. Morales próbowała ponownie, tym razem udało chłopiec, zaczął oddychać.

„Po tym zdarzeniu zobaczyłam nagranie. Po raz pierwszy zobaczyłam siebie w akcji. To było coś niesamowitego. Czułam, że moje szkolenie i doświadczenie wzięły górę” – przekazała pracowniczka TSA.

Komentarz