Jak zrobić eko-pułapkę na komary z butelki?

W ostatnich dniach musimy się zmagać ze zmasowanym atakiem komarów. Owady te są prawdopodobnie najbardziej irytującymi, ale też i niebezpiecznymi owadami na ziemi. Choć mierzą zaledwie 6 mm, każdego roku przyczyniają się do największej liczby zgonów, spowodowanych przez insekty. Jest na szczęście wiele sposobów, aby sobie z nimi radzić. Poniżej przedstawiamy jeden z nich, prosty i ekologiczny. Do stworzenia domowej pułapki na komary wystarczy plastikowa butelka oraz kilka składników, które z pewnością każdy ma w domu.

W Polsce mamy na szczęście do czynienia z takimi gatunkami komarów, których ugryzienie nie jest śmiertelne. Nie jest to jednak nic przyjemnego i najchętniej pozbylibyśmy się tych insektów z naszego otoczenia.

Poniżej przedstawiamy prosty sposób na wykonanie domowej pułapki. Łatwo do niej zwabić nie tylko komary, ale także inne owady, np. muszki owocówki. Do budowy wystarczy pusta, plastikowa butelka.

Do zrobienia eko-pułapki na komary potrzebne będą następujące składniki:

⦁ 1 g drożdży,
⦁ niepełna szklanka ciepłej wody (około 200 ml),
⦁ 50 g cukru do posłodzenia płynu,
⦁ plastikowa butelka,
⦁ papier i nożyczki.

Pustą butelkę przecinamy powyżej połowy, następnie wlewamy do dolnej, odciętej części wodę, dodajemy do niej cukier i drożdże. Następnie nakładamy otworem do spodu drugą część butelki, tak aby gwint nie dotykał do wody. Warto też owinąć całość ciemnym papierem. Drożdże w połączeniu z cukrem wytwarzają dwutlenek węgla i alkohol. który doskonale wabi komary. W ten sam sposób lokalizują one ludzi.

Komentarz