Dawid Podsiadło zasadzi 50 mkw. lasu za każde 100 sprzedanych egzemplarzy swojej płyty

Dawid Podsiadło postanowił krzewić wśród swoich fanów ważne idee, dotyczące ochrony środowiska. Muzyk przekazał w mediach społecznościowych informację na temat nowej płyty „Leśna muzyka”, nagranej w całości podczas trasy koncertowej. Artysta ogłosił także, że za każde zakupione 100 egzemplarzy albumu, posadzi 50 mkw. lasu.

– Ej, a pamiętacie jak 2 lata temu zaprosiliśmy Was w Tatry, gdzie nagraliśmy wtedy na żywo 4 sesje akustyczne? Tym zaproszeniem zapowiedzieliśmy trasę „Leśna Muzyka”, która zaczęła się prawie 2 lata temu, chwilę przed tym jak cały świat stanął na głowie z powodu pandemii. O tym, jak trudny dla wszystkich był czas ostatnich miesięcy i lat powiedziano już chyba wszystko, więc napiszę tylko, że pierwotnie mieliśmy koncertować w „leśnym” składzie przez pół roku, a ostatecznie po wielokrotnych zmianach dat, zakończyliśmy ją po 17 miesiącach, grając po drodze 57 koncertów. Dziś mam przyjemność ogłosić, że nagrania z leśnej trasy staną się pełnoprawnym wydawnictwem — pierwszym koncertowym albumem w moim 3 albumowym dorobku solowym i jednoalbumowym dorobku z zespołem Curly Heads — napisał Dawid Podsiadło na Facebooku.

Nagroda za cierpliwość

Muzyk postanowił docenić swoich najwierniejszych fanów i wynagrodzić im niedogodności związane z pandemią. Wszystkie osoby, które zakupiły bilet na jeden z jego koncertów, otrzymały możliwość zakupu limitowanej, rozszerzonej wersji płyty z trzema dodatkowymi utworami. Ta specjalna edycja „Leśnej muzyki” będzie dostępna dla nich tylko do 19 listopada, natomiast w regularnej sprzedaży płyta pojawi się 3 grudnia.

Zaśmiecone lasy źródłem inspiracji

W pierwszych planach artysty trasa koncertowa miała być przeprowadzona w zielonej, romantycznej scenerii, jednak szybko zdał sobie sprawę, że rzeczywistość w polskich lasach zdecydowanie różni się od jego wyobrażeń. Wszechobecne śmieci zainspirowały go do zmiany koncepcji. Zieleń została zastąpiona przez uschnięte drzewa stworzone z pozyskanych z recyklingu plastikowych butelek. Dzięki temu zabiegowi artysta chciał zwrócić uwagę na postępującą degradację przyrody.

W celu wzmocnienia ekologicznego przekazu i wymiernej poprawy sytuacji, Dawid Podsiadło zadeklarował także, że za każde 100 sprzedanych egzemplarzy nowego albumu zasadzi 50 mkw. lasu. W realizacji tego celu pomoże mu fundacja Las na Zawsze. „Leśna muzyka” nie tylko przyczyni się do powiększenia świadomości na temat środowiska, ale także sama w sobie nie przyłoży się do jego zaśmiecania. Opakowanie płyty zostało stworzone w 96% z materiałów pochodzących z recyklingu.

Ekologiczny biały kruk

Chociaż już teraz pomysł na ten album brzmi dość wyjątkowo, to Dawid Podsiadło postanowił przygotować coś jeszcze bardziej oryginalnego. W kolejnym wpisie zapowiedział bardzo limitowaną serię winyli „Leśnej muzyki”. Jest ich tylko 14, a każdy z nich został zrobiony ręcznie i ma inny wzór. Jednak ich unikalność nie przejawia się tylko w warstwie wizualnej, ale także w dźwiękowej. Na każdym winylu znajduje się inny utwór.

Komentarz