Jak nowe zęby odmieniają ludzi? Brazylijski dentysta naprawia za darmo więcej niż uśmiech

Jest wiele sposobów, aby nieść ludziom pomoc. Brazylijski dentysta Felipe Rossi podróżuje po świecie, robiąc to, co potrafi najlepiej — naprawia ludzkie uśmiechy. Co więcej, robi to kompletnie za darmo! Dla osób, dla których zabieg dentystyczny to luksus, na który nie mogą sobie pozwolić, nowe zęby to nie tylko zmiana wizualna. Możliwość uśmiechnięcia się bez skrępowania często przywraca pewność siebie. Jak zmienili się ci, którzy otrzymali szansę na bezpłatną pomoc?

Według badania przeprowadzonego przez Global Burden of Disease, choroby jamy ustnej dotykają 3,5 miliarda ludzi na całym świecie. Szacuje się, że próchnica jest najczęstszą chorobą uzębienia. Aż 2,3 miliarda ludzi cierpi na próchnicę zębów stałych. Próchnica zębów mlecznych dotyka ponad 530 milionów dzieci.

Lekarze podczas dorocznego Światowego Kongresu Stomatologicznego FDI  podkreślali, że próchnica i choroby przyzębia to plaga współczesnego społeczeństwa.

Stan zębów a status społeczny

Leczenie stomatologiczne należy do jednych z najbardziej kosztownych usług zdrowotnych. W krajach rozwiniętych wydajemy na nie aż 20% wszystkich kosztów, które ponosimy w związku ze zdrowiem. Niestety istnieje wyraźna korelacja między chorobami jamy ustnej a statusem społeczno-ekonomicznym. Nieleczone choroby zębów najczęściej można spotkać wśród osób mniej zamożnych.

Stan zębów ma duży wpływ na jakość życia. Zły stan uzębienia jest przyczyną nie tylko dyskomfortu fizycznego, ale i psychicznego. Uśmiech jest często tym, co ludzie zauważają jako pierwsze. Gdy jest wybrakowany lub nieestetyczny, może stać się przyczyną niskiej samooceny.

Brazylijski dentysta Felipe Rossi postanowił pomagać ludziom, naprawiając ich uśmiechy. Zmiana pacjentów jest widoczna nie tylko w ustach, ale przede wszystkim w ich oczach. Zobaczcie i oceńcie sami:Źródło: instagram.com/drfeliperossi

Komentarz