Artysta naprawia dziury i pęknięcia układając piękne mozaiki

Ememem jest pomysłowym artystą, który wypełnia dziury w chodnikach i na budynkach pięknymi mozaikami, aby rozjaśnić dzień każdemu, kto je dostrzeże. Jego prace można znaleźć na ulicach Londynu oraz we Francji. Artysta chce w ten sposób zwrócić uwagę na opłakany stan dróg i bezpieczeństwo na chodnikach. Jego prace nie tylko łatają dziury, ale zamieniają je w piękne dzieła sztuki.

Ememem działa na ulicach Londynu już od 10 lat. W ciągu tego czasu wiele chodników oraz popękanych fasad w Londynie zostało załatanych cieszącymi oko, kolorowymi mozaikami. Każda z nich jest niepowtarzalna.

 

„Obecnie pracuję przy budowie nowego metra „Grand Paris Express”, ozdabiając teren wokół placu budowy. Mam nadzieję, że mieszkańcy okolicy docenią moje artystyczne podejście do tego tematu. Akcja jest finansowana przez Société du Grand Paris! Więcej na ten temat można dowiedzieć się, klikając tu”.

 

„Organizuję również wystawy, wkrótce w czerwcu zbliżają się dwie. Pierwsza zaczyna sie 2 czerwca w Lyonie i nosi nazwę „Spraying board ”. Druga to „Ceramic Now! ”, która startuje w 8 czerwca w Paryżu. Miejmy nadzieję, że latem będę mógł uczestniczyć w wielu festiwalach w całej Francji i Europie, na razie w planach są głównie Włochy i Niemcy”.

Francuski artysta znany jest również jako „chirurg chodnikowy”. Uważa, że naprawa chodników to „wiersz, który każdy może przeczytać”, jak wspomniał na swojej stronie internetowej. Piękne i jasne dodatki w pęknięciach i zepsutych obszarach miasta służą jako notatnik pamięci między kolorowymi budynkami. Artysta jest również znany z dość długiej historii związanej z mozaikami, które układa od 10 lat.

 Źródło: Bored Panda, ememem-flacking.net

Komentarz