Mateusz odzyskał swoje pieniądze

Kilkanaście dni temu pisaliśmy o podpisanej kopercie z banknotami, która uczciwy znalazca dostarczył do słupskiego komisariatu. Policja poszukiwała właściciela zguby. Historia ma swój ciąg dalszy i zakończyła się pozytywnie. Mateusz odzyskał swoje pieniądze.

Koperta została odnaleziona 5 kwietnia przez 65-letniego mieszkańca Słupska. W środku były 3 banknoty po 100 zł a z tyłu napis: „Mateusz z okazji świąt wielkanocnych 2021, 300 zł – 28.03.2021 tata”. Mężczyzna próbował początkowo odnaleźć właściciela samodzielnie. Gdy jego starania spełzły na niczym, po dwóch tygodniach postanowił zanieść znalezisko do słupskiego Komisariatu Policji. Funkcjonariusze postanowili publikować zdjęcie w Internecie, dołączając prośbę o pomoc w znalezieniu Mateusza – udało się.

– 30 kwietnia do komisariatu przyszła mama Mateusza, która okazała dokumenty świadczące o tym, że koperta należy do jej 13-letniego syna i krok po kroku opowiedziała o okolicznościach jej utraty – przekazała w środę sierż. szt. Monika Sadurska z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Mateusz odzyskał pieniądze

Ogłoszenie zauważyli w sieci bliscy kobiety, informując ją, że policjanci szukają właściciela prezentu świątecznego. Jak informuje sierż. szt. Monika Sadurska, dzielnicowy kontaktował się również z ojcem chłopca, który potwierdził nadanie przesyłki.

– Mężczyzna jednocześnie wyraził swoją wdzięczność dla znalazcy. W tym miejscu my również kierujemy powtórne podziękowania za uczciwość dla tego pana. Finał jest taki, że Mateusz odzyskał swoje pieniądze, a my cieszymy się z tego, że mogliśmy mieć w tym swój udział – podsumowała oficer prasowa.

Źródło: KMP w Słupsku

 

Komentarz