Prezerwatywa pomogła Australijce zdobyć brązowy medal na igrzyskach

Reprezentantka Australii Jess Fox tuż przed startem rywalizacji K1 w kajakarstwie górskim wykazała się niezwykłą kreatywnością. 27-letnia zawodniczka samodzielnie naprawiła swój kajak, używając do tego… prezerwatywy, którą otrzymała wcześniej od organizatorów igrzysk. Zabieg ten pomógł jej zdobyć brązowy medal.

Organizatorzy Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio rozdali w tym roku 150 tys. prezerwatyw dla zawodników. Z powodu pandemii apelowali, żeby użyli ich dopiero po powrocie do swoich krajów.

W tym roku gospodarze Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio przekazali zawodnikom 150 tys. prezerwatyw. Z powodu pandemii apelowali, żeby użyli ich dopiero po powrocie do swoich krajów.

Jednak Jess Fox użyła jej dużo wcześniej. We wtorek, tuż przed startem finału rywalizacji K1 w kajakarstwie górskim, olimpijka naprawiła swój kajak właśnie prezerwatywą olimpijską.

„Prezerwatywy mogą być używane do naprawy kajaków”

Nagranie umieszczone zostało na Instagramie, z podpisem: „założę się, że nigdy nie wiedziałeś, że prezerwatywy mogą być używane do naprawy kajaków”.

Fox nałożyła prezerwatywę na rozbitą końcówkę kajaka, wykonaną z mieszanki węgla, dzięki czemu „nadała jej gładkie wykończenie”.

Dwa dni później, w czwartek, 29 lipca utytułowana Australijka Jessica Fox po raz pierwszy w karierze została mistrzynią olimpijską. W igrzyskach w Tokio triumfowała w konkurencji C1.

Komentarz