Japoński artysta tworzy portrety zwierząt z kwiatowych kompozycji

Każdy artysta ma własny, wyjątkowy styl tworzenia swojej sztuki. Ważne są materiały i kolory, których się używa, aby nadać dziełom odpowiedni charakter. Japoński artysta Hiroki Takeda znany jest ze swojego niepowtarzalnego sposobu malowania, który jest łatwo rozpoznawalny. Malarz tworzy swoje dzieła, łącząc florę i faunę.

Hiroki Takeda tworzy swoje malowidła przy pomocy akwareli. Jego profil na Instagramie obserwuje ponad 25 tys. osób. Obrazy artysty przedstawiają głównie zwierzęta, które są skomponowane z motywów roślinnych.

Co zainspirowało ten jedyny w swoim rodzaju styl malowania?

Skąd pomysł na wykorzystanie motywów roślinnych do przedstawiania zwierząt? Okazuje się, że matka artysty kochała kwiaty i zieleń, więc od najmłodszych lat zawsze otaczało go takie właśnie środowisko, zarówno w ogrodzie, jak i w pomieszczeniach. Kiedy więc zaczął malować, naturalne było czerpanie inspiracji z jego otoczenia.

„Kiedy oglądałem zdjęcia zwierząt, ich sierść wyglądała w jak liście i kwiaty. Poczułem wtedy, że może być to wyjątkowy sposób wyrazu, który mogę zastosować w swoich obrazach” – powiedział Hiroki w wywiadzie dla portalu Bored Panda.

Warto zwrócić uwagę, że obrazy malowane są akwarelą, co nie jest łatwe, jeśli chodzi o szczegóły, jednak efekty są niesamowite. Hiroki miał zajęcia z akwareli na uniwersytecie i tam się w nich zakochał.

„Byłem zszokowany tym, jak piękny obraz z akwareli namalował nasz instruktor. Od niego dowiedziałem się o pięknie tej techniki obrazu, wszystkiego mnie nauczył”.

Oczywiście jak każdy artysta, Hiroki się rozwija, szukając nowych sposobów na swoje kreacje, stawia sobie coraz większe wyzwania. Jego styl malowania będzie więc ewoluował.

„Nigdy nie jestem do końca zadowolony z mojej ekspresji i mogę sobie tylko wyobrazić, że mój światopogląd dopiero się rozwija”.

 

Źródło: .instagram.com/takeda_hiroki

Komentarz