10-latek wraz z przyjacielem odśnieżyli 80 samochodów pracowników szpitala

Piątoklasista z Rhode Island wraz z przyjacielem rodziny usunęli śnieg po poniedziałkowej śnieżycy z dziesiątek samochodów należących do pracowników szpitala. Chcieli w ten sposób podziękować medykom za ich ciężką pracę.

10-letni Christian Stone oraz Abbey Meeker udali się do szpitala Westerly tuż przed zakończeniem nocnej zmiany.

– Zrobiliśmy z tego grę – powiedział Meeker w wywiadzie dla CNN.

Kiedy pracownicy otwierali swoje auta, duet podbiegał i czyścił je ze śniegu tak szybko, jak to możliwe.

Abbey Meeker zna mamę Christiana od podstawówki i traktuje go, jak młodszego brata

– Christian jest bardzo mądry jak na swoje lata – powiedział Meeker.

Jak opowiada Abbey, Christian ​​lubi pomagać ludziom i odśnieżał już wcześniej podjazdy sąsiadów, za darmo.

– Pomyślałem, że skoro medycy pomagają przez cały czas, to dlaczego my im nie pomożemy? Każdego dnia lekarze i pielęgniarki ratują ludzkie życie, pomyślałem, że choć trochę ułatwię im powrót do domu po ciężkiej pracy, odśnieżając ich samochody – powiedział Christian Stone w wywiadzie dla CNN.

Jedna z pracownic szpitala napisała w komentarzu na Facebooku, że zastanawiała się, dlaczego jej samochód był tak czysty, kiedy wyszła z pracy we wtorek rano.

– Jedyne, co musiałam zrobić, to wsiąść i odjechać! – napisała, dodając, że podróż do domu zajęła jej trzy godziny z powodu pogody.

Meeker przyznał, że tak ​​naprawdę nienawidzi śniegu i że musieli dwukrotnie zmieniać mokre ubrania, ponieważ przemarzliby na mrozie.

– Gdybym miał zrobić to sam, chyba bym się nie zdecydował, ale wiedziałem, ile to znaczy dla Christiana, więc zacisnąłem zęby i zabrałem się do pracy – powiedział.

Inicjatywa zakończyła się sprzątnięciem około 80 samochodów, na czterech różnych parkingach pracowniczych. Niektórzy próbowali zapłacić, ale uczynna para nie chciała pieniędzy.

– Było zimno, ale wspaniale było patrzeć, jak oni się cieszą i dziękują. Byłem bardzo szczęśliwy, widząc ich szczęśliwych – powiedział Stone.

Źródło: edition.cnn.com

Komentarz